Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-éves a kislányom. Januárban...

3-éves a kislányom. Januárban töltötte be. Himlője van, de csak holnap délután lesz háziorvos. Elvigyem az ügyeletre? Mit tudtok ajánlani hogy ne fájjon neki. Kamillával kenegetem. Hőemelkedése is van neki.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
ne kamillázd, hanem natúr hintőporral pamacsoljad a pöttyöket. Nálam volt egy tálkában hintőpor és a gyerekek abból tunkoltak, ha viszketett nekik. Orvoshoz ne vidd. Tartsd melegen és hívjál hozzá orvost.A báránykának folyamatos meleg kell, akkor kijön rendesen .
2013. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ügyelet. A pöttyökre ne tegyél kamillát, szárítja és csak annál jobban viszketnek. A legjobb az aloe first, de ha nincs ilyened, próbálkozhatsz az első válaszoló által ajánlott hintőporral is. De a sima zuhanyzás is csökkenti a viszketést, csak arra figyelj, hogy a törölközővel ne dörzsöld, csak felitasd a végén a vizet.

Tartsd melegben a gyerkőcöt, akkor tudnak jól kijönni a pöttyök és minél inkább kijönnek, annál kevésbé okoznak szövődményt.

Doki bőven ráér holnap.

2013. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
van egy jó hab állagú krém és azzal 1-2 nap után lement a nagyja a bárányhimlőnknek. 4000 ft.-körül van a gyógyszertárba, majd ha beugrik akkor belinkelem. mindjárt megkeresem. amúgy fürödni sem szabad, csak gyors zuhanyé sszárazra törölni. nekünk 2 kisfiunk egyszerre volt himlős. én is azt hittem hogy ez a hab nem fogja szárítani és nagyon jó volt mert nem viszketett neki de mégis lementek hamar a pöttyök.
2013. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. megvan:


[link]


már nem is kerül 4000-be, olcsóbb lett. :)

2013. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 éves lesz a fiam (1 hónap múlva), ő is himlős. Szombat reggelre jött ki rajta (múlt héten), felhívtam az ügyeletet, azt mondták nem kell bevinni, zuhanyozzon és hintőpor, ha viszket, fontos, hogy tiszta legyen a ruhája és a körme. Figyeljük a lázát, ha nagyon magas lenne (39 és fölött) csak akkor vigyük be. Azóta ugye eltelt a hét, szerencsére nem volt lázas, kutya baja, pöttyök szépen leszáradtak, holnap megyünk vissza a dokihoz.
2013. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fenistil csepp ha van otthon, szódabikarbónás víz-zuhany után leönteni vele, nem fog viszkedni a bőre. Gyógyszertárba kapható mentholos hintőpor, az is jó. Ügyeletre ne vidd, de holnap hívd föl az orvosotokat. Karácsonykor voltak himlősek az én gyerekeim is, doktornő ezeket mondta.
2013. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Sajna belàzasodott is.
2013. ápr. 29. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!