Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kifejlett harcban edzett...

Egy kifejlett harcban edzett kandúr elbírna egy vadászgörénnyel?

Figyelt kérdés

A vadászgörény is simán lenyom egy nagyobb patkányt és a macska is.

Ha esetleg még is összefutnának akkor egymásnak ugorhatnak?

Bár még itt a környékünkön nem láttam vadászgörényt, de attól még lehet. Vagy az is lehet hogy már találkoztak, csak valahogy nem érdeklik egymást, esetleg tiszteletből, vagy félelelmből kerülik egymást? A vadászgörény nagyon hajlékony és nagyon ügyes. Pont ezért nem szeretném hogy talizzanak egymással, bár már lehet hogy megtörtént, mert a kis barátom nagyon szeret kint lenni :)



2021. máj. 17. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
szerintem a görény nyerne
2021. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A vadászgörényeket nem nagyon engedik kóborolni. Egy elkóborolt házikedvenc vadászgörénnyel lehet elbánna egy tapasztalt macska, de egy vadászatra használttal nem hiszem. Vadon a közönséges görény él, leginkább elkerülik egymást tapasztalataim szerint, de ha fogadnom kéne, akkor a görény mellett tenném le a voksom.
2021. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én is a görényre voksolok. Az én macskám nagyon jó vadász, de ahogy ismerem, fülét-farkát lesunyva menekülne a vadászgörény elől.
2021. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a görénynél lenne az előny.
2021. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
görény az majdnem olyan mint a nyest az meg brutális ragadozó egy pillanat alatt elharapná a macska nyakát
2021. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor remélem hogy ezek után is kerülik majd egymást.

De gondolom egy vaskos tacskó kutyával nem bírna meg a görény

2021. máj. 17. 12:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ki tudja, a görény sokkal mozgékonyabb mint egy tacsi. de szerintem a méretkülönbség miatt maximum védezekne a göri
2021. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

A vadászgörény azért tud veszélyes lenni más, nála akár nagyobb állatokra is, mert nyakra és ütőérre megy, azt támadja, harapja el ösztönösen. Sok más háziállat ilyet nem csinál és nem is számít rá, a görény nagyon mozgékony, gyors, ezért nincs sok esélye ellene annak akit megtámad. Ha pici korától össze van szoktatva egy másik fajta állattal akkor lehet barátság is belőle, de ez nagyon lutri.

Én anno szerettem volna és alaposan utánanéztem, cicám már volt akkor, szóval görényke nem lett így.

2021. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#6:

A tacskónál gyorsabb a göri, ha sikerül feltépni a nyakát, akkor a kutyusnak reszeltek is. Egyébként ha macskusz urad eddig ép bőrrel hazajött, nyilván nem találkozott büdi úrral.

2021. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Túlbecsülitek a görényeket szerintem. Persze, a rettegő, sóbálvánnyá vált nyúl puha bőrét szét tudja szaggatni, vagy az ügyetlen csirke nyakát.


Egy tacskó ami borzok, patkányok, rókák ellen van tenyésztve biztos hogy elboldogul vele. Egy macska is jó eséllyel.

2021. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!