Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot érdemes adnom a...

Milyen tápot érdemes adnom a kiscicának?

Figyelt kérdés

Még nagyon kicsik vagyunk

De majd ha át kell szoktatni a szilárd kajára akkor milyet adjak neki? És mennyit?


2021. máj. 19. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk a Brit Premium vált be, abból ha jó tudom kölyköknek való is van. Az adagolás rajta van minden táp zacsiján.

Nedves kajákból is valami jó minőségűt válassz, a Britből szintén van ilyen, de szine végtelen a lehetőség, mindenkinek más az etalon.

2021. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Jajj. Hát ami a vacsorádból megmarad. Egyébként mit eszik szerinted egy tanyasi macska? hát amit talál.
2021. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem tanyasi macska

Az anyukája sem

A macskák nem ehetnek házi kosztot, már bocsi

2021. máj. 19. 10:35
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként szárazat mikortól ehetnek a kicsik?
2021. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez engem is érdekelne
2021. máj. 19. 10:57
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Akármikortól, ha kölyök táp és benedvesítve már megeszi. Tehát picit bevizezed, szétnyomodod ha már magába szívta a nedvességet és odaadod. De van olyan kölyök is aki hat hetesen már rendesen ropogtatja az eledelt. És olyan is van, aki nem nagyon. Tehát ha te már egyből konzevcet adsz neki, lehet hogy soha nem eszi meg utána a szárazat. :D

Amúgy attól függ, mi a keret. Én Real Naturrel etetek, amit Fressnapfban veszek és drága is.

Ha neked csak Tescóból van lehetőséged választani, vagy Dm-ből, akkor marad a Purina One például, vagy a Royal Canin, amik annyira nem jók, de nem is rosszak. NEM whiskas, kitekat és nem is Felix...

Víz és száraz mindig legyen előttük, és legyen fix napi rend. Reggel, délben, este adhatsz nekik áztatva egy kicsit, esetleg nedves eledellel összekeverve.

Mi így etetünk, és így szoktattuk rá.

Száraz mindig előtte tehát, eleinte beáztatva. Ha csak szárazzal akarod etetni (aminek semmi hátrány nincs) akkor kezded a benedvesítéssel, utána meg legyen egyre szilárdabb. Tehát 10 hetes macskának már nem kell nedvesíteni. Mi utána reggel délben este nedves eledelt is eléraktunk, egy kicsit csak, hogy egye a szárazat is.

2021. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Az én kiscicám, akit 4 hetesen találtam kidobva, ő először az Eminent Kitten tápot kapta. Azért ezt, mert így kértem az állateledelesnél, hogy 4 hetes cicának lesz és ezt ajánlotta. Azért jó, mert nagyon nagyon aprók a szemcsék benne, kb fél cm. Simán megtudta enni. Később Purizon Kittenre váltottunk, az is apró szemű, azt is szerette. Végül 4 hónaposan az Applaws Kittennél álltunk meg, az lett a kedvence. Ebben 80% csirkehús van, valamivel nagyobbak a szemek. 2 éves koráig ezt ette, aztán Real Nature Wilderness monoprotein tápokra váltottunk, marhahúsos, pulykahúsos, kacsahúsos, halas. Váltogatva kapja.
2021. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nemár, a 6-7 tök hasznos válasz volt

Miért kellett lepontozni őket?

2021. máj. 21. 00:35
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Első vagyok. Az enyémet is le lett, pedig én is kérdésre válaszoltam 🤷‍♀️
2021. máj. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Azért lettünk lepontozva, mert az értelmileg sivár emberek nem értik a pontozás lényegét. Nem a neked nem tetsző választ kell lepontozni, hanem azt, ami nem hasznos.

Vagy pedig csak erre járt a lepontozó manó.

2021. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!