Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen korú macskát érdemes...

Milyen korú macskát érdemes először tartani?

Figyelt kérdés
Hamarosan tervezünk szerezni egy macskát. Milyen korosztályban gondolkodjunk? Idős legyen, vagy inkább kölyök? Pls ide irjatok, nem kérek privátot!!

2021. ápr. 14. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem érdemesebb kölyök macskát örökbe fogadni/venni, mert sokkal nagyobb bizalma lesz veled szemben, ha már egészen kicsi kora óta ott van nálatok.
2021. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha visszamehetnek az idoben, akkor fixen 1-2 ev koruli macskat fogadnek orokbe, nem kolykot :D Nagyon cukik, tenyleg, de bun rosszak tudnak lenni, persze nem mindegyik, gondolom :)


Nagyon kemeny volt 3-7 honapos kora kozott, ejszaka atlagosan otszor ebresztett fel, rajtam ugralt, hiaba csuktam be az ajtot, siman kinyitotta, ezen kivul persze mindent lelokott, szetkarmolt, megragott a lakasban, amihez csak hozzafert.

Utana lenyugodott, olyan 8 honapos koratol kezdve, hala az egnek :D

2021. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 alletta ***** válasza:
77%
kölyök cicákat választottam (kettőt). nekem nem volt velük sok gondom. pl. az almot egyből használták, nem rágtak, karmoltak szét semmit. jobb is, hogy ketten vannak.
2021. ápr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincs tapasztalatotok cicával, és esetleg korlátozottabb az időtök/energiátok, amit rászánnátok, akkor jó megoldás lehet a nagyobb cica örökbefogadása. Egyrészt bennük már nincs meg az a hév, mint a kicsikben (a miénkkel én otthon voltam hónapokig, nem dolgoztam pont, de így is rengetegszer lökött le cserepes virágokat különböző helyekről, plusz kivégzett két korondi vázát, meg egy gyertyatartót...).

Másrészt a hozzátok illő cicát tudják ajánlani a menhelyről. Pl. ha nem tudtok vele túl sokat foglalkozni, akkor egy alacsonyabb energiaszintűt ajánlhatnak, vagy nyugodtabb természetűt, stb.

És persze ezzel sokat segítetek a cicán is, ugyanis szinte mindenki kicsit akar tartani.

Én az egyes hozzászólóval nem értek egyet, abszolút nem a korán múlik a ragaszkodás, hanem a törődés mértékén és minőségén. Nekünk van olyan cicánk, akit az utcáról fogadtunk be, már akkor is lehetett 3-4 éves, és pocsék sora volt, sokat bántották. Nekünk őt rehabilitálni is kellett, fokozatosan szoktatni a mindennapi élethez és hozzánk, de nagyon kiegyensúlyozott lett, és rettentően ragaszkodik.

2021. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk kölyök kora óta van, nem volt különösebben rossz, csak nagyon eleven és játékos (de hát ilyenek a kiscicák). Most 5 éves és még mindig ugyan ilyen :D Én nem bánom, hogy pár hetes kora óta itt van, mert én tanítgathattam (már amennyire tudtam), velünk nőtt fel. Úgyhogy én a helyedben kölyköt választanék.
2021. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Első cicának kicsit idősebbet ajánlanék, nem kölyköt, kevesebb odafigyelést igényel, jobban boldogul egyedül.
2021. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Felnőttet.

A kicsik aranyosak, de idegesítőek. Sok idő mire az alap dolgokat megtanulják. Főleg ha sima házimacskáról van szó.

Sokat rosszalkodnak, rombolnak a játék hevében. Befogadtam egy csapat kicsit miután meghalt a 6 éves cicám, de nem bírtam velük. Bepisiltek az ágyra, leborígatták a szekrény tetejéről is a virágaimat, a karnist is lerántották stb..

Kerestem nekik másik helyet, mert nem bírtam idegileg. Egy 5 éveset fogadtam be, ő egy angyal. Kellett neki 2 hónap mire feloldódott teljesen, de már nagyon szeret.

2021. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Igazából mindegy mert egy idős macska is tud olyan nagy kárt csinálni mint egy fiatal.a fiatalabb macskát azért ajánlom mert azzal magyon sok közös élményed lehet de egy időssebb macska meg nem karmolászik folyatosan.de ezt neked kell eldönteni
2021. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem picike volt, találtam kidobva, de bűnrossz egy kis ördögfióka.

Viszont az tényleg előny, hogy iszonyat ragaszkodik és bízik bennem 200%-osan.

Viszont szerintem felnőttként örökbefogadott, mentett cica is simán lehet ilyen, mivel ők még hálából ragaszkodóak.

2021. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a legjobb ha egy kicsit szerzel be először ő felnő, sokáig nálad maradhat.
2021. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!