Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk?Van egy befogadott...

Mit tegyünk?Van egy befogadott 8-9hetes cicánk, fiú. Az utóbbi 2-3hétben nagyon rosszul viselkedik. Harap, karmol, belénkmar/csíp. Ez már nem az a játék szintű kötekedés. Éjjelente megtámadja az arcunkat is. Többi lent.

Figyelt kérdés

Kipróbáltuk az arcon fújást, orra koppintást, éles rászólást de semmi nem használt.

Kezd nagyon fusztráló lenni.



2021. máj. 20. 07:54
 1/8 anonim válasza:
35%
Mit keres egy macska a hálószobában?
2021. máj. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
szerintem csak unatkozik, ha majd megno leszokik rola, amugy az en macsan meg az alkaromba szokott harapni es karmolaszni es dorombol kozben ,siman csak lokottebb a macskad az atlagnal.
2021. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is befogadott (kalikó) cicám van, nagyon vad volt. Amikor enni kapott, akkor is fújt rám, evés közben is morgott. Nagyon hosszú, hónapokig tartó türelem kellett hozzá, hogy kicsit is szelídebb legyen, de a simogatást évekig nehezen tűrte. Most már elmúlt 10 éves, nagyon kedves, szelíd cica lett belőle, csak a gyerekektől fél, valószínűleg komoly trauma érte velük kapcsolatban még pici korában. Sok-sok türelemmel azt hiszem, meg lehet szelidíteni őket.
2021. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
#4 azért lettél lepontozva, mert nem a kérdésre válaszoltál. Ilyen egyszerű.
2021. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi adtunk neki ilyenkor játékot a mancsába. Vagy odanyújtottuk a farka végét, hogy "eztharapd!"
2021. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csökött agyú proli 😂 jólvan.

Szerintem mindenki eltudja dönteni, hogy hol aludjon az állata. A lepontozásod pedig azért történt mert a feltett kérdésemhez a válaszodnak semmi köze nem volt.

2021. máj. 20. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit jatszotok vele egy nap? Lehet nincs lefáradva eléggé
2021. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

A leírtak alapján legföljebb 6-7 hetes lehetett, amikor hozzátok került, de lehet, hogy még fiatalabb korában el lett választva az anyacicától. A kiscicákat ebben a korban még az anyjuk tanítja, többek között arra is, hogy milyen játék megengedett, és mi nem. Minél korábban történt az elválasztás, annál több dolgotok lesz Nektek vele.

A kiscica részéről ez szimplán játék, bármilyen komolynak tűnik is. Nektek kell határozott válaszokat adni, hogy mit nem tűrtök el. Az emelt hangú és _következetes_ rászólás általában segít, vagy a hangos taps és rászóllás együtt.

Csak egy példa. Egyik kiscicánk úgy 8-10 hetes kora körül rászokott, hogy felmásszon, sőt felszaladjon a nadrágunkon. Hiába szóltunk rá, tovább csinálta. Nagyon élvezte ezt a játékot és azt is, hogy ilyenkor mindig foglalkoztunk vele. Egy alkalommal rövid nadrágban voltam és úgy szaladt fel a lábamon. Egyáltalán nem macskanevelési célzattal üvöltöttem egy hatalmasat. Erre leugrott, amitől én újra üvöltöttem. Utána nem szóltam rá, nem szidtam le (el voltam foglalva a Betadine keresésével). A cicánk soha többé nem játszott ilyet. Rájött, hogy ez nekünk nem jó játék.

2021. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!