Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám összeszoktatni...

Hogyan tudnám összeszoktatni a macskám a szomszédéval?

Figyelt kérdés

Új macska, mindig atjon, csont sovany hangja is alig van, nem tudom mennyire foglalkozik vele a gazdaja, nem akarom elzavarni

Az en macskam nagyobb, mindig sziszeg ra stb, ram is merges ha megsimogatom


2021. jún. 4. 16:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja es bantani nem bantottak egymast, a kicsi inkabb baratkozna, de amikor kozel ment az enyemhez sem bantotta, csak sziszegett stb..
2021. jún. 4. 16:53
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Összeszoktatásnál azt szokták javasolni, hogy egy ideig legyenek egy szobában, hogy lassan, fokozatosan megszokják egymás szagát & ne érezzék úgy, hogy a másik betolakodott az ő területére
2021. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez nem tudom mennyire opció, mivel nem az én macskám, az is lehet h kóbor és a szomszéd csak néha eteti, majd utánajárok

Most nem nagyon akar elmenni a kertbôl, kint mindenhova követ és a macskámnak ez nem nagyon tetszik… enni se eszik miatta

2021. jún. 4. 18:32
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
A macskák nagyon féltékenyek tudnak lenni tapasztalataim alapján, esetleg amikor simogatod a szomszéd macskáját, simogasd párhuzamosan a sajátodat is, akkor nem fog rád sem annyira haragudni. Az összezárás tényleg jó ötlet, de mindenképp maradj ott velük, nehogy véletlenül mégis egymásnak ugorjanak.
2021. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam együtt símogatni ôket, de az én macskám morgott sziszegett, sôt volt hogy harapott is, eröltetni meg nem hiszem hogy jó ötlet lenne

Sajnos most nem tudok kint maradni, de a macskám a kert másik végébe elmegy, nem verekedôs tipus, az új pedig elöl marad

2021. jún. 4. 18:50
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem verekednek, akkor nem lesz baj :) Esetleg etesd a szomszéd cicust a kertnek egy olyan szegletében, ahova nem jár a te macskád, és akkor kevésbé fogja zavarni. Ha például a tiéd szeret elöl lenni, akkor a másik cicust az eledellel szoktasd hátra, neki úgyis mindegy, hol kap enni. A tiédnek viszont sokat számít, hogy a megszokott kis helyeire ne érkezzen betolakodó.
2021. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nem hiszem hogy gond lenne, nagyon jo termeszetu macska szerencsere, lehet hogy utcai macska, meg fogjuk kerdezni a szomszedot, hogyha meg nem volt akkor beoltjuk, kikullancsozzuk, ivartalanitas stb… lehet megtartjuk, most együtt ücsörögnek egy 20cm re egymástól, hátha összeszoknak :)
2021. jún. 4. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szuper hallani, szorítok hogy rendben legyen minden az új cicussal :)
2021. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Amíg nem látta orvos a másik macskát és biztos, hogy nincs semmi fertőző betegsége addig ne engedd össze őket, mert a tiéd is elkaphatja.
2021. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, közel úgyse mennek egymásoz még, mihamarabb el lesz víve orvoshoz is
2021. jún. 4. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!