Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell összeszoktatni...

Hogyan kell összeszoktatni egy 2 éves lakáskutyát és egy 3 hónapos telepi cicát?

Figyelt kérdés

Van otthon egy 2 éves, nagyon izgága és játékos (nem agresszív), border-agár-husky keverék kutyusunk és a telepen pedig van egy magára maradt 3 hónapos kiscica. Etetgetik a kollégák, de senkinek nem hagyja, hogy megsimogassa, velem viszont egészen jól kijön, így úgy döntöttem, hogy befogadom.

Egy 70 m2-es lakásban élünk a párommal és a kutyával, akit rendszeresen szocializálunk és lefárasztunk, de macskákkal még nem nagyon akadt dolga.

Ha hazaviszem, akkor hogyan tudom őket biztonságosan összeszoktatni?

Első körben pórázra és szájkosárra gondoltam a kutya oldaláról.



2021. jan. 7. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A póráz jó ötlet, hagyd először, hogy megszagolgassa, persze a cicát eleinte fogd a kezedben, mert ha megijed akkor fúj, karmolni fog és akkor a kutya ne hogy olyan reakciót váltson ki ami nagyon megijeszti a cicát és komolyabb baj ne legyen (sajnos mi már jártunk így :( ). Érdemes az első 1-2 hétben odafigyelni rájuk, ha nem vagytok otthon velük, akkor azt tudom javasolni, hogy eleinte zárjátok külön őket, bármi megtörténhet az alatt ha nem szoktak még meg egymást.

Ha, könnyen megszokják a másikukat és jól alkalmazkodnak egymáshoz akkor könnyebb dolog lesz.

2021. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sikerült, lassan egymáson alszanak, és már 2 nap után együtt lehetett hagyni őket :) Köszi a tippeket!
2021. jan. 22. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!