Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt már olyan macskátok, aki...

Volt már olyan macskátok, aki folyton a nyakatokban vagy a vállatokon akart lenni? Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Volt már vagy 6 cica a családunkban, mindannyian bentiek voltak, de ez az első, akiknek ez a mániája. 2 éves múlt, nagyon játékos, a gyerekkel folyton fogócskázik, szerencsére már nem olyan vadóc modon, mint 1 évvel ezelőtt. Ivartalan kandúr, kb 2-3 hetesen találták, 3 hónapos koráig lakott másnál, aztán ide került. Iszonyatosan szeretetéhes, és ha emberezni akar, akkor mindig jön és nyávog, hogy vegyem fel, aztán azonnal a nyakamba mászik és ott dorombol meg "összefülez" ( nem csak a pofiját nyomja nekem, hanem a füle belsejét is). Sokszor amikor cipőt húztam, lesből ugrott a hátamra / nyakamba, ugyanezt előadta, ha a konyhában hajoltam le. Erről sikerült leszoktatni, most már nyávog, ha szeretné, hogy felvegyem. Simán csak ölben lenni nem jó neki, mindig a nyak - váll helyre pályázik. Miért van ez így és hogy lehet erről átszoktatni?

2021. jún. 5. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért csinálja, de nekünk is volt egy ilyen kiscicánk, ő mondjuk kicsikét került hozzánk és nem voltak alomtársai ezért csinálhatta. Mondjuk nekünk nem nyávogott, hanem csak fogta magát és a csupasz lábon is addig mászott míg a fejeden nem dorombolt.
2021. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Katona Dius ***** válasza:
100%
Passz hogy miért. De nekem is ezt csinálják az ikrek. Ivartalan 1 éves lányok. Ide születtek, születésük pillanatától velem vannak. Az sem mondható, hogy rossz soruk volt az utcán és azért szeretet hiányosak. Amióta megszulettek velem vannak és sokat foglalkozom velük, mégis másznak fejirányba és bújnak a nyakamhoz😄
2021. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy olykor zavaró tud lenni, de én inkább örülnék ennek, ragaszkodik, szeret téged.

Féltékenység, bizonytalanság (amit a te közelséged mulaszt), attól való félelem hogy egyedül, nélküled marad... más nem jut eszembe. De kétlem hogy ezek lennének. Vannak macskák akik egy gazdisak, mintha kutya lenne és így mutatja ki a szeretetét, ragaszkodását.

Talán az lehetne neki jó jelzés ha te is a semmiből egyszercsak odamész hozzá és túláradóan elkezded szeretgetni, nem mindig fogja díjazni, lehet összerakja hogy másolod a viselkedését :D

2021. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott kényelmesen be tudják fészkelni magukat.
2021. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kényelmesen?? A nyakamban, miközben kávét főzök, teszek - veszek...?:))) Mellé 100 karommal rögzíti magát, kapaszkodik földrengésbiztosan: ép bőröm sem marad, folyton csupa csík vagyok miatta:)

Amint leülök vagy lefekszem, azonnal elhagyja a fedélzetet. Szerintem kilátónak használ - de akkor vajon miért dorombol hozzá úgy, mint egy aggregátor?:)

2021. jún. 5. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a közeledben van, érzi az illatod, ami megnyugtatja :)
2021. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ayvonka ***** válasza:
100%
Szeret téged!
2021. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a cicám, akit 4 hetesen találtam kidobva. Az első 3 hónapban éjjel nappal a nyakamban, ölemben volt, nagyon ragaszkodott. Később erről leszokott, de mai napig, ha csak 1 percre hagyom otthon, keservesen nyivákolni kezd és ha 1 perc múlva visszamegyek, úgy örül nekem, mintha egy napja nem látott volna🥰
2021. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a korai elválasztás (feltehetőleg elpusztult az anyja) lehet az oka, és ő már így marad.:)

Akkor a sűrűbb karomvágás az egyedüli lehetőség, mert neki csak a nyakbabújás adja azt a biztonságot, hogy elég közel van, és ő kontrollál, vagyis a saját talpán állva jöhet-mehet rajtam ide-oda, miközben szeretget.

Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 6. 17:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!