Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica tartós hasmenés?

Kiscica tartós hasmenés?

Figyelt kérdés

Egy hete hoztuk haza a cicánkat, akinek a hazaérkezésünkkor még teljesen normális széklete volt.

Onnantól kezdve azonban hasmenéses lett, csak híg széklete volt. Eleinte még nem ijedtünk meg, az új környezetre, ingerekre, az anyjától való elszakításra gyanakodtunk, illetve a tápváltásra is, mivel az előző gazdái nem tudtak adni a tápból, amivel etettek, illetve megmondani se tudták, hogy milyet vegyünk (“szuper” ugye?).

1-2 nap után elvittük állatorvoshoz, aki valamilyen fertőzésre gyanakodott, kapott antibiotikumos szurit, meg egy port, amit vízbe kellett keverni és azzal itatgatni. Illetve royal canin kölyöktápot javasolt, ami direkt emésztési problémás cicák számára készült.

Megvettük neki, etettük, itattuk, és volt egy nap, hogy teljesen normális lett a széklete, azonban most megint visszaállt ugyanarra az állapotra, hogy 3-4 óránként híg széklete van.

Nem értem, hogy ez mitől lehet, mikor már volt egy nap, mikor jelentős javulás történt, illetve ennél speciálisabb tápot nem tudunk neki adni.

Termeszetesen visszavisszük a dokihoz, de addig is lenne valakinek bármilyen ötlete, hogy ez mitől lehet, és hogyan tudnánk segíteni rajta?

Egyébként játékos, eleven cica, csak féltjük, mert még nagyon pici (9 hetes).


2021. jún. 6. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nedveset nem adtok neki, ugye? Illetve tejet vagy ilyesmit sem.

Csak a szárazat kapja, amíg teljesen rendbe nem jön, de ez időbe telik. Egy hete hoztátok el, ez még bőven lehet a - ha jól értem - legalább kétszeri tápváltás meg a stressz hatása.

2021. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ayvonka ***** válasza:
100%
Én ugyan ezen mentem keresztül kb. 1 éve, egy csapzott kóbor kiscicával. Nekem kb. 2-3 hét után állt be a széklete gyógyszer nélkül, addig össze vissza párnára, szék alá, vagy ahol éppen megállt fosott, szépenmondva. Biztos fura neki az új kaja, kicsit stresszes volt neki a hazaérkezés, biztosan az is új neki, hogy már nem csak anyatejet szopik.
2021. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem kapott tejet és alutasakosat sem, eleinte sima junior tápot kapott, és utána váltottunk erre a diétás tápra.

Remélem hogy helyrejön, mi is nagyon rossz környezetből hoztuk el.

2021. jún. 6. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is a tápváltásra tippelek. Ugyebár macskáknál nem szabad hirtelen új kajára váltani, csak fokozatosan a régivel elkeverve. Ha a doki nem mond semmi extrát, antibiotikumot is kapott, akkor vigyétek végig a kúrát, utána egy kis Normaflore-t is kapjon, mert szegény nem elég, hogy fosik, még a bélflórát is taccsra vágja a gyógyszer. Igyon sokat a cicu, vizet leginkább, ha nem akarja akkor laktózmentes tejet vagy tejfölt, hogy ki ne száradjon.
2021. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtót kapott? Az is okozhatja.

Esetleg megfázott, vagy az új környezetben összeszedett valamit, amivel addig nem találkozott.

2021. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Napi szinten csöppentünk a szájába vizet, bár iszik magától is.

Kapott féreghajtót is, de már azelőtt is fennállt ez a helyzet.

2021. jún. 6. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam a sziámi cicámmal volt hasonló, most már 8 éves de még mindig előfordul hogy hígabbat kakil. Anno szinte csak fosott, pukival, rotyogtatással ahogy kell... szegényt akkor hordtam az orvoshoz állandóan, mert nála ez hónapokig volt így. Makk egészséges volt, a felszívódással is minden rendben volt, fejlődött szépen, a kedve is rendben volt. Ez az erős rotyogás ugyan elmúlt, de a lágyabb széklet megmaradt. Ha jól emlékszem 4 különböző dokinál jártunk, mindegyik azt mondta a vizsgálatok után hogy úgy tűnik ilyen az emésztése, és nála ez így rendben van. Kb fél éves koráig volt ez, utána rendeződött.

Ezt csak azért írtam, hogy ne ijedj meg, ilyen is van :) Persze ettől még foglalkozni kell ezzel, én is halálra aggódtam magam hiába voltak jók az eredmények. Nálatok viszont tényleg simán lehet a stressz, új hely, új kajcsi, új minden :)

2021. jún. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jólesik a nyugtatás. :) Mi is sokat aggódunk érte, de olyan kis eleven cica, hogy reméljük, csak átmeneti állapotról van szó.
2021. jún. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!