Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért javasolja mindenki...

Miért javasolja mindenki szinte már mániákusan, hogy ivartalanítsuk a macskákat, amikor régen sem volt ez divat és gond sem abból, hogy van macska?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 05:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
98%
18, azért ne általánosítsunk. Falun nőttem fel, 5 éve élek városban és jóval több kóborló macskát látok a háztömbök között, nem egyszer kukában találtam kicsiket. Falun szinte soha nem láttam, max a szomszédságon belüli kijárós macskákat. Idióta ember meg mindenhol van.
2021. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%
Csak mondom, nem csak régen volt, hogy vízbe fojtották, elásták az utánpótlást. Tesóm osztálytársa röhögve mesélte, ugyanezt múlt héten. De tényleg, minek is ivartalanítani, nekik is milyen szép életük volt...
2021. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%
Nekem édesmindegy, akkor is 100%, hogy a többség nem ivartalaníttat. Nem általánosítás, hanem kész tény. Már ott bukik az egész, hogy a macskatartáshoz semmiféle felelősség nem kell. Kóborolhat mindenfelé, az oltásaik nem kötelezőek, ahogy a chip sem. Nem több a jogállása a mezei egérnél és így is tekintenek rá. Azért, mert pár városi ficsúr és rövidhajú femináci másként hiszi, még nem lesz úgy.
2021. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
80%

Kész tény? Ezt mi alapján jelented ki mégis?😂 Ha Te esetleg egy mélyszegény faluról származol, akkor még talán megértem.

De ahonnan én származom, megfelelően gondoskodik a nagy többség az állatairól, pl ivartalaníttat. Pont azok szoktak ilyen sztereotíp megjegyzéseket tenni, akik életükben nem jártak falun.

2021. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
92%
#23 ez sajnos így van, ezen kéne változtatni. az ország nagyrészén még ma is ismeretlen kifejezés a felelős állattartás. vagy ha ismerik is, kb annyit jelent nekik hogy enni adnak az állatnak (maradékot vagy a legolcsóbb száraz tápot) és nem rúgják oldalba napi szinten. kutyát is nagyon kevesen sétáltatnak, az állatorvos, oltások az "luxus", minek az, a macsak amúgyis csak fogyó eszköz. volt egy szomszédunk aki hobbiból lőtte ki az udvarukba tévedő macskákat. sajnos ez van 2021ben sok helyen Mo-n :(
2021. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak változtatni, mert nem kötelező és nem ellenőrzik. Nincs rá keret. Még Amerikában is gyerekcipőben jár az állatvédelem, pedig kicsit jobban el vannak engedve anyagilag.

Az emberek hozzáállása is ilyen. Az egyik a nagyképű, kihanemén proli, aki leszól a vidéknek, hogyan is kellene csinálni a dolgokat.

A másik a vidéki tahó, aki patkányozónak tartja a kutyát hátul, egerészőnek tartja a kétévente cserélődő macskákat, az előírásokra meg magasról tesz, mert nem is hall róluk soha, de nem is érdekli.

A macskaivartalanítás körülbelül a huszadik luxusprioritás olyan állatoknál, amik úgyis összefertőzik egymást mindenféle szokásos macskavésszel és nem érik meg a kétéves kort sem.

De egy ilyen fórumon nagyon jót lehet hőzöngeni róla, de itt is marad a dolog. Amíg vannak olyan régiók, ahol még az emberek sem kapnak rendes orvosi ellátást, addig ez csak gőzkieresztés, macskát meg úgyis fognak tartani, mert nem tilos.

2021. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
87%

Régen is voltak elmaradott, primitív létformák akiknél ez nem volt fontos. Nekem a nagymamám is ivartalanítatta a macskáit meg a kutyáit, mert nem volt barbàr, hogy hagyja szenvedni őket. Persze vannak olyan népcsoportok ahol ez most sem divat, azok simán agyonverik őket most is.


De mint mondtam, ez a primitívebb emberekre jellemző. Normális ember fel tudja mérni, hogy felelősséggel tartozik egy állatért ha már bevállalja és megfelelően gondoskodik róla.


Azt az álszent szöveget meg felejtsük el, hogy "de én szeretem Micikét!", közben meg hagyom, hogy minden jött-ment beteges, férges kóbormacska felcsinálja évente 2x.

2021. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló téma, a "csirkegyárakban" a him kiscsibéket régebben élve ledarálták... Ezzel a gyakorlattal is szakítanak, ma már megállapítható kikelés előtt a kicsire neme, (gondolom a tojás vizsgálatával) és a himeket ki sem keltetik... Erre törvény kötelezi a "csirkegyártókat" is a jövőben ...
2021. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
89%

"Nem fognak változtatni, mert nem kötelező és nem ellenőrzik"

pontosan ezen kéne változtatni...

2021. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

"A másik a vidéki tahó, aki patkányozónak tartja a kutyát hátul, egerészőnek tartja a kétévente cserélődő macskákat, az előírásokra meg magasról tesz, mert nem is hall róluk soha, de nem is érdekli. A macskaivartalanítás körülbelül a huszadik luxusprioritás olyan állatoknál, amik úgyis összefertőzik egymást mindenféle szokásos macskavésszel és nem érik meg a kétéves kort sem."

Az ilyen emberek vannak aztán rettenetesen felháborodva, ha a terhes asszony toxoplasma-fertőzést szenved (tény, hogy nagyobb eséllyel a mosatlan zöldségtől, alulhőkezelt hústól, de azért mégis, na) meg ha ő maga kórházban landol valami szép, cifra nyavalyával, amit az így tartott állataitól szed össze. Nem olyan nagy ritkaság ám, amellett, hogy nem lesz belőle címlapsztori. Lehet hosszan filozofálni az ivartalanításról, igazából nemes egyszerűséggel az a helyzet, hogy amíg túlkínálat van macskából, és bárkinek könnyen lehet, igénytelen lesz a macskatartás. Ha kötelező lenne ivartalanítani (és cserébe mód lenne rá ingyen) valamint lenne ivartalanítási program a kóbor macskákra és hatékony fellépés a szaporítás ellen, csakhamar el lehetne érni, hogy macskát csak azok tartsanak, akiknek van is rá pénzük. Nem csak a megvásárlására, hanem az orvoshoz hordására is. Mindjárt kikopna az is, hogy engedik mindenfelé kóricálni őket, vagy hogy meggondolatlanul kap a hisztis gyerek macskát, amit aztán kivágnak, ha megunta. Aki meg egeret akar irtani, kénytelen lenne más módot keresni. Az állatok szempontjából jobb lenne egy olyan világ, ahol alulkínálat van belőlük.

2021. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!