Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatoknak is jó kedvük...

Az állatoknak is jó kedvük lesz, ha alkoholt fogyasztanak? A macskáknak például?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de az embereknek sincs mindig jó kedve tőle. A macska meg el is pusztulhat tőle, ha van olyan hülye, hogy megissza.
2021. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A méretüknél fogva nekik sokkal kisebb mennyiség is elég a hatás kiváltásához. Elég pl. egy falat erjedt gyümölcs. A tömény pia tehát totál leterhelné a májukat, és ha nem ebbe halnak bele, akkor abba, hogy az egyensúlyvesztés és a többi negatív hatás életképtelenné teszi őket. Pl. egy részeg macska felakadhat egy hegyes kerítésen, amit normál esetben simán átugrana.
2021. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak elméletben kérdezem, mielőtt rám támadtok.
2021. jún. 9. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, sok esetben halálos méreg is lehet az alkohol egyes állatoknak, még kis mennyiségben is. Szóval jókedvük biztosan nem lesz tőle.

Lehet h vannak állatok akik elkezdik hülyén érezni magukat (idevágó jelenet a "Sivatagi Show - részeg állatok"), de az is biztos, hogy ettől ők nem lesznek boldogabbak. Másnaposak viszont annál inkább.

2021. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy az emberek sem közvetlenül az alkohol miatt érzik jobban magukat. Egyszerűen oldja a hétköznapi stresszt, és így az ember jobban át tudja adni magát a pozitív gondolatoknak. De aki pl. azért iszik, mert gyászol, annak az alkoholtól sem lesz jobb kedve, max kiüti magát, és jobban alszik.
2021. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elefántokat már olvastam :D de más a szervezetük a macska eleve húsevő szerintem belehalna. [link]
2021. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A macskám belelefetyelt egy édes alkoholos pohárba. Rögtön elzavartam.

Szerencsére azon kívűl, hogy szédelgett egy darabig, nem lett más baja.

2021. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem a töményet nem is inná meg egy állat se. Esetleg édes bort, hallottam már sört ivó kutyarol.
2021. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A macskákat nem tudom, de gyerekkoromban egyszer alkoholt öntöttünk nagyszüleim csirkéinek az itatójába, aztán nagyanyám másnap reggel azzal jött be a házba, hogy furcsán mennek a tyúkok.
2021. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám és keresztapám még suttyó korukban berúgatták nagyanyám tacskóját. Azt már nem tudom, hogy sört vagy pálinkát kínáltak neki. A kíváncsi állat kilefetyelte a kistányérból, aztán lefeküdt az udvar közepére aludni, közben nyöszörgött és mintha futna, kapálózott álmában. Elmúlt egy idő, felébredt, nem látszott baja. Következő alkalommal apámék kínálták megint, a kutya csak tüsszentett egy nagyot és elment. Erre nagyanyámnak lett egy örökzölddé vált mondása, hogy a kutyának is több esze van, mint apáméknak, mert az mégegyszer nem esik ugyanabba a hibába.
2021. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!