Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jobb a macskáknak? Kinti...

Mi a jobb a macskáknak? Kinti vagy benti cicának lenni?

Figyelt kérdés
Mostanában ezen az etikai kérdésen gondolkodom. Anno volt két macskám, akik egyik napról a másikra eltűntek úgy 2 éve, és azóta se jöttek haza. :( Félig kinti, félig benti macskák voltak, beoltva, ivartalanítva. Azóta is azon gondolkodom, mi történhetett velük. Azóta lett egy másik cicám, őt emiatt csak benti macskának akartam tartani, hogy nehogy ő is eltűnjön vagy elüsse egy autó, de mindig szeretett volna kimenni, és nem volt szívem csak bent tartani a házban. A kertbe ki szoktam engedni, onnan nem megy el, mert körül van zárva, kimászni meg nem jut eszébe, és akkor úgy elvan napi pár órát az udvaron. Azonban gondolkodni szoktam, hogy mennyivel szabadabb élete van egy macskának, ha mászkálhat a világban, de közben meg nagyon féltem, hogy lenne valami baja. Ezt most így egy középútnak érzem. Ti hogy vagytok ezzel?

2021. jún. 10. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Èn a csak benti tartás híve vagyok. Sajnos nálunk olyan is a környèk, hogy indokolja. Ha nagyon ki akar menni a cica hámmal kiviszem sètálni a kertbe, illetve gondolkodok egy kinti cicabiztos kennel èpítèsèn. Úgy nem lenne tőlem korlátozva, ès talán a madarakat se tudná elkapni.
2021. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha biztonságos a kert, semmi esetre sem tud meglógni, akkor kint lehet, vagy pedig kinti kennelben, ami cicabiztos, vagy a teraszt/erkélyt cicahálóval körbevonni, akkor ott is kint lehet.

Nem kell egész életében a 4 fal közé zárni, de kiengedni csak biztonsággal szabad, számomra ez egyértelmű. Viheted csavarogni a nagyvilágba, pórázzal. A kutyát sem engedem ki csak úgy lófrálni, rá is vigyázok, amikor kimegyünk.

Igen, cicánál ez nehezebb, de aki felelősségteljes, az nem hagyja magára, főleg mivel, ha tényleg szereti, törődik a jószággal, akkor egész nap azon aggódna, vajon mi a fene lehet a cicámmal, vajon viszontlátom-e még valaha, vajon ez az a nap, amikor többé sose jön haza?

2021. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is a benti tartás híve vagyok. A mi cicáink is bentiek. Hámmal néha mennek ki a kertbe is, de nem szeretem, mert utána mindig szökni akarnak.


Hétfőn pont a szemem láttára ütötték el a szomszédunk egyik cicáját. Még élt és nyávogott mikor odaértem hozzá, de már nem tudtam orvoshoz vinni, mert pár percre rá meghalt. Én remegő lábbal, sírva csöngettem a szomszédhoz, hogy mi tötént, erre az letudta annyival, hogy dobjam csak a kukájába, majd elviszik a másikkal, mert kiderült, hogy azt egy nappal azelőtt találták elütve.

Na neeem! Kukázni nem álltam neki, de a nálam lévő cicát eltemettem. Azóta is bőgök, ha eszembe jut szegény.

A szomszéd azóta hozott két kismacskát. Komolyan mondom, ebbe én fogok beledilizni.

2021. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Gondolj rá úgy mint egy kutyára. Habár biztos élvezné a felfedezést de sok őrült van, sokan mérgezik, páran még lövöldöznek is rájuk. Hivatalosan a saját telkeden kell tartanod (nem mehet el a szomszéd faluba egerészni), így marad a pórázas megoldás, kert macska biztossá tétele
2021. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
A macska egyértelműen jobban érzi magát kint, de biztonság szempontból bent illik tartani. Egyfelől, mert elütheti egy autó, összeveszhet kóbor kutyával, másfelől meg ő is kárt tehet a környezetben (pl. kismadarak levadászásával).
2021. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj! Én szeretem a macskáimat, ezért bent tartom őket. Nem aggódok, hogy elkapja őket egy kutya, megkínozza egy aberrált, átmegy rajtuk egy kocsi, egérmérget esznek stb.


Emellett vigyázok az élővilágra is, nem zabálják meg a madarakat, vakondokat, békákat. És nem utolsósorban nem szarják tele a szomszédaim kertjét.


Szerencsére nem is akarnak kimenni, az egyik 7, a másik 8 éves. Sosem próbálkoztak meg a szökéssel, a ház nagy, tele van mászókákkal, játékokkal. De úgyis lusta dögök, 20 órát punnyadnak általában.


Megértem azt is, ha valaki nem tűri meg a kertjében más macskáját, én is villanypásztort húztam a kerítés egyik oldalához, mert rendszeresen lepisálta a szomszéd macskája a rattanbútorainkat és a veteményesembe szartak, plusz ott hemperegtek és letörték a paradicsomjainkat/paprikáinkat.


Szóval hiába vagyok macskabarát, idegen macska kártékonykodását én sem tűröm a kertemben és megértem, hogy más sem szeretné.

2021. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
A zárt kifutó kehet megoldás a gondra.
2021. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Semmikepp bent,a macskanak meg a kutyanal is nagyobb igenye van a szabadsagra.
2021. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Falun volt szokás macskát kint tartani. Csakhogy falun a macska nem házikedvenc (pláne nem családtag!), hanem fogyóeszköz. Ha elmarta a szomszéd kutyája, hát elmarta.


Ha szabadjára engeded a macskádat, akkor hallgatólag tudomásul veszed, hogy kárt fog tenni a természetben és más emberek telkén, kertjében, gyerekek homokozójában. Vagyis a macskád egy kártevő lesz, és akként fognak vele bánni azok, akiknek kárt okoz.

2021. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

9-es rosszul ertelmezed a dolgokat:)

A macskanak kinzas bent lenni!

A macska nem kartevo hanem ragadozo, en is sajnalom ha a macskam levadasz egy madarat de hat ez van,ez a termeszet rendje es a termeszet mindig gondoskodott az egyensulyrol csak mi emberek neha kibillentjuk a dolgokat a normalis kerekvagasbol(peldaul annyita,hogy neked termeszetesnek tunik ha egy macska be van zarva a panelbe)

2021. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!