Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jobb a macskáknak? Kinti...

Mi a jobb a macskáknak? Kinti vagy benti cicának lenni?

Figyelt kérdés
Mostanában ezen az etikai kérdésen gondolkodom. Anno volt két macskám, akik egyik napról a másikra eltűntek úgy 2 éve, és azóta se jöttek haza. :( Félig kinti, félig benti macskák voltak, beoltva, ivartalanítva. Azóta is azon gondolkodom, mi történhetett velük. Azóta lett egy másik cicám, őt emiatt csak benti macskának akartam tartani, hogy nehogy ő is eltűnjön vagy elüsse egy autó, de mindig szeretett volna kimenni, és nem volt szívem csak bent tartani a házban. A kertbe ki szoktam engedni, onnan nem megy el, mert körül van zárva, kimászni meg nem jut eszébe, és akkor úgy elvan napi pár órát az udvaron. Azonban gondolkodni szoktam, hogy mennyivel szabadabb élete van egy macskának, ha mászkálhat a világban, de közben meg nagyon féltem, hogy lenne valami baja. Ezt most így egy középútnak érzem. Ti hogy vagytok ezzel?

2021. jún. 10. 11:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#10 nem, te érelmezed rosszul a dolgokat.


A házimacska az NEM a természet része, mert nálunk a természetben nem honos. A házimacska a nevéből is láthatóan háziállat, amit az ember tart és szaporít. Az ember által etetett ragadozó állatot tömegével ráengedni a természetre, na az pontosan a természet egyensúlyának felborítása.


Csodálom a macskásokat, akik álszent módon sajnálkoznak, amikor kárt okoz az állatuk: de hát az a természet része! Aztán ha valakinek elege lesz belőle, és kivonja a nyamvadt macsekot a forgalomból, akkor már nem is a természet része, hanem az ő kedves kicsi kis házikedvencük...

2021. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Bent. Nem kell verekednie, területért küzdenie, vadállatokkal harcolni, nem ksp el a rühes dögöktől semmit. Nem ütik el, agyon, nem mérgezik meg.. Stb.


Teljesen jól elvannak bent, boldogok. A fogyatékos tirpákok mondják csak hogy kínzás bezárni. Ugyanezek a gyökerek nem ivartalanítanak "merhát hogy lesz így cicája másnak" "neki is tudnia kell milyen az anyaság"..

Könnyebb kivaxni a kertbe, hadd szarja tele a szomszéd kertjét. Hátha kitesznek neki egy kis fagyállót.

2021. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj az elméleteddel, hogy a HÁZImacska nem a természet része. A vadmacska a természet része, aminek köze nincs a sima házimacskához. Ennek ellenére a kihalás szélén van (a magadfajták miatt), mert folyamatosan szaporodnak a házimacskákkal, ami jelentősen rontja a génállományt.
2021. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
65%
Bentre való. Az, hogy mik a megrögzött szokások faluhelyen, ahol nem házikedvencként, hanem kártevőmentesítőként tartották, más kérdés. Aki szereti a macskáját, és háziállatként tartja, nem engedi kóborolni. Én faluban lakom, rendszeresek az elütött macskák. Emellett sokszor előfordul, hogy kutya tépi meg a macskát. A szomszéd tart egy kijárós macskát, nagyon szép macska, mi sosem bántjuk, ha átjön, de aminap láttam, hogy csuromvér az orra, és találtam egy rakás vért az udvaron is, hogy valami állattal akaszkodott-e össze, nem tudom. A kinti macskák egymással is bunyóznak, és meg is fertőzhetik egymást pl. a macska-AIDS-szel, ami emberre nem veszélyes, de a macskának gyógyíthatatlan, halálos betegséget okoz több éves lefolyással. A mamám macskája lakásban 20 évig élt. A kinti macskák élettartama sokkal rövidebb. Ahogy fentebb írtam, baleset, más állat, betegségek, plusz bizonyos esetekben szadista emberek veszélyeztetik őket. Emellett ők maguk kárt tesznek az énekesmadarakban pl. Aki felelős, nem tartja kint a macskát, és nem ideologizálja meg a szabadságvágyukkal. A kutya is szívesen mászkálna, ha teheti, mégsem szokás hagyni.
2021. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!