Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszik a macskám, mit...

Nem eszik a macskám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 napja költöztünk új lakásba. Megpróbáltuk minél kevesebb atrocitásnak kitenni, de a költözés így is stresszes volt neki. Azóta nem eszik, csak iszik, utóbbit, úgy vettem észre, csak kicsit kevesebbet. De nem hajlandó enni. Amit eddig imádott tápot, nem eszi meg, másik fajtát sem, csak a sajtos jutalomfalatot, abból is csak néhány szemet, hol jó étvággyal, hol nem. Néha játékkal bele tudok diktálni néhány normál tápszemet, de ennyi. Pisil, kakil, de fogyott, nagyon aggódok. Vettem neki multivitaminos pasztát, azt kapja. Néha még elbújik, de már nem olyan, mint néhány napja, hogy elő sem jön. Változó a kedve, van, amikor játszik, hasát mutogatja, de esténként keservesen nyávog. Próbáltam már, hogy békén hagyom, próbáltam már hogy foglalkozok vele. Nem vagyok rá mérges sem én, sem a férjem, türelmesek vagyunk.

Látom rajta, hogy éhes, de egyszerűen nem.akar.enni.

Jobb lesz? Mikor vigyem orvoshoz?



2021. jún. 10. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha éhes lesz enni fog, dacból nem fog éhen halni
2021. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, milyen pasztát vettél, de Calopet, az étvágyat is csinál.


Esetleges leendő költözésre nézve: új helyen a cicának jelöljetek ki egy táborhelyet, biztonságos zugotN egy darab szobát, legyen a közelben minden, amit ismer, alom, játék, kaja. Fokozatosan kell kibővíteni a területét az egész lakásra, ezzel csökkenthető a stressz.


Feliway párologtatót érdemes még beszerezni, az megnyugtatja a cicát (szintén jövőbeli tanács ilyen helyzetre: az új helyen a párologtatót már pár nappal költözés előtt be lehet dugni, hogy kellemes nyugicica illat legyen, mire érkeztek.) De most is használni fog, a cica által leggyakrabban használt helyiségbe kerüljön. :)


Éhezni ne hagyd makacsságból, az tönkreteszi a máját. A Calopet étkezést is kivált, de jól csinálod, hogy jutifalit diktálsz belé legalább. :)

2021. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Hallgass a 2-esre.
2021. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es, így csináltuk. Betettük egy helyiségbe, volt neki vize, játéka, kajája, alma, minden... Most is kint van velünk a nappaliban, tök nyugodtan alszik, de mégsem eszik.
2021. jún. 10. 15:59
 5/13 anonim válasza:
100%
Lehet hogy a hely változás miatt fél és időre van szüksége.Kérdés hogy lakásból lakásba költöztetek vagy családi házból lakásba ugye ez mind befolyásolja a macska alkalmazkodó képességét. A macskák nagyon érzékeny állatok, lehet hogy ott a lakásban érez valamit amitől fél .Amit tenni tudsz mindig legyen folyadék a macska előtt, hogy ha szomjas tudjon inni. Ha tejet adsz neki annak tápértéke is van.
2021. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lakásból lakásba, ugyanazokkal a bútorokkal.

Mindig van előtte folyadék, inni iszik. Lehet veszek majd neki cicatejet.

2021. jún. 10. 16:01
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

4, Akkor mégsem úgy csináltátok, ha négy napja költöztetek, és már a nappali is az övé. :-) A hozzászoktatás ennél jóval lassabb folyamat.


De nem letolásnak írtam a dolgot, ez nektek már amúgy sem releváns, a mostani szituból kell kihozni a legjobbat.


Lehet a hirtelen jött meleg is rátesz pluszban, ilyenkor amúgy is kevesebbet esznek. Ha a néhány falat megy, akkor nagy gond nincs, esetleg valami nagyobb tápértékű szottyossal próbálkoznék még a korábban írtakon kívül.

2021. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
1 napot volt csak külön. Nem vettem letolásnak, ez van, nem volt nagyon megoldható, hogy külön helyet kapjon. A fürdőben volt egy napig, de mi is dobozok között éltünk, mindenhol pakolni, takarítani kellett. Meg számomra elképzelhetetlen volt, hogy 1 hetet külön legyen.
2021. jún. 10. 17:08
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Calo-petet rendeljetek netről, tubusos teljes értékű tápszer. Nem evő, beteg cicáknak az átmenet idejére.
2021. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Konzerv/alutasakos husi kézből? Nekem csak ezt és így eszi meg, ha beteg!

Tápszeres kényszeretetés kell (tű nélküli fecskendővel pici adagokban elnyalatni), ha éhen akar halni magától!

2021. jún. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!