Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet büdös a cica szája?

Mitől lehet büdös a cica szája?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz minőségű kaja, rossz fog, tályog, fekély, rák...
2021. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Miert szagolgatod? :))))
2021. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
belerepült egy büdosbogár
2021. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogkő, szuvas fog, gyulladt íny paros-abcessusos fogak :(
2021. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván jelezhet bajt is, ha aggódsz, vidd el orvoshoz. De azért azt sem árt tudni, hogy állat lévén egy macska szája sem lesz Colgate illatú.
2021. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Olcsó macskákat.
2021. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Bocsánat, macska kaja.
2021. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legtöbbször gyulladt íny és/vagy fogkő okozza. Meg kell mutatni allatorvosnak. Minnel hamarabb, mert a macska nagyon jól tűri a fájdalmat, de egy idő után nem fog tudni enni.

(Jártunk így ☹ nagyon szégyelltem magam, hogy hagytam addig szenvedni, pedig éreztem, hogy büdös a szája, bár bele nézni nem tudtam. )

Mi nemrég vettetuk le a fogkoveket neki. Mindennél együtt 7eFt volt. Újra jobb a kedve, jobban eszik. Es nem büdös a szája. Ha gyulladt az íny kapni fog rá antibiotikum szurit is, és kész.

Nekunk azt mondtak (mivel ez már a második alkalom volt 2 éven belül, hogy le kellett szedetni), hogy kapjon minden nap egy kis csont nélküli nyers húst, pl csirkemellfilé, marhalábszár kis kockákra vágva, hogy leszedje a fogairól a pakkot a rágással ledörzsölje.

A cica nedves tápok nem tudják és a száraz tápok sem igazán (talán még a royal canin oral care cicának való száraz táppal lehet próbálkozni.)

Rendszeresen kapjon reggel-este a szokásos reggelije és vacsorája mellé. Illetve minnel többet igyon. Ki kell tenni több helyre tálkákat, minden nap friss vízet tenni. Vagy itatókút..ösztönözni kell az ivásra, de nem erőszakosan.

Illetve lehet kapni különböző porokat, amit az eledelbe lehet keverni (általában egy kis mokkás kanálnyit).


Az orvos tud majd tanácsokat adni. De mindenképp meg kell mutatni, hogy ne szenvedlyen a cica!

Szinte mindenki tudja milyen a fogfájás, íny gondok stb...na, ő is ezt érzi. Csak jobban tűrnek. (Bar én láttam már cicát elugrálni egy falat után a tányérkájától, vagy keservesen nyávogni, mert éhes, de a fájdalomtól nem tud enni. Jobb ezt nem megvárni. Ráadásul pillanatok alatt megoldhato, egy kezeléssel, nem egy nagy összegért.

2021. jún. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja! És minnel jobb minőségű tápot kell választani.

Száraz egész nap legyen kint neki, hogy "rá tudjon járni". Nedves eledel (alutasakos, alutálkás, konzerv) reggel- este. Kb azonos időben, és rendszeresen. Mindig rendszeresen.

Műanyag tálakat le kell cserélni kerámiára, vizes tálat is!

Alaposan elmosogatni minden nap ezeket.

Lehet kapni állateledeles boltokban növeszthető cicafűvet. Pár nap alatt kint, és a cicák szeretik rágcsálni.


Ezek mind állatorvosi tanácsok voltak, olyan orvosoktól, akiket tényleg érdekel az állat jóléte, amit a rövid kis élete alatt megtehetünk tegyük. Ezek apró dolgok, de sokat javítanak az állatok életminőségén.


Es a legfontosabb, ha vmi más mint szokott (viselkedés, evés, bármi), mindig mutassuk meg orvosnak.


Mindig ezt mondják.

2021. jún. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Prémium tápok

Pl zooplus webshopjában jók vannak, jó áron 6-12-24 darabokat lehet venni belőlük 2-3eFt-ért..

2021. jún. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!