Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan mérjem ki a száraztápot...

Hogyan mérjem ki a száraztápot, ha nincs mérőedényem?

Figyelt kérdés

Kb. 40 gramm kellene. Eddig is kapott, de csak úgy találomra adtam neki és sokszor meghagyja.

Biztos van valami praktika. Az is jó, ha megmondjátok mennyi kb. 10 gramm


2010. aug. 25. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen régi konyhai mérőpohárban mérem, ami 160 grammig mér, és pont ennyit kell adni a kutyámnak naponta. Biztos van a konyhában valami, amin ott a mérce.
2010. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a reagálást, itthon csak folyadék mérőm van, illetve olyan konyhai mérlegem, amin kb. 100 gramm a legkisebb egység. Az a patika mérleg szerű régi konyhai mérlegem nincs sajnos. Szerintem az mért a legjobban.

Nem fog összedőlni a világ, ha nem tudom meg. Olyasmire gondoltam, hogy pl. egy evőkanál táp az mondjuk x. gramm. Vagy valaki át tudja számolni az űrmértéket súlyra.

Köszönöm mégegyszer :-)

2010. aug. 25. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:

én szemre szoktam, kb tele töltöm mindig a tálját..


mondjuk az én dögöm csak lassan eszi meg a száraztápot, úgyhogy 3naponta elég újratöltenem..

2010. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen műanyag edényt fogsz, konyhai mérlegen kimérgeted meddig ér benne 50 gramm, 10 gramm, 15 gramm, 20 gramm stb. és alkoholos filccel bejelölgeted és lesz mérőpoharad.

Minden tápból más 10 gramm, mert más a szemek alakja, mérete összetétele. Márkán belül is a puppy és az adult táp is különbözhet, szval egy táphoz egy mérőedény. Hiába van konyhai mérőd amin van olyan hogy riszt lehet kimérni, ha tápot raksz bele az nem annyi ami oda van írva, mert az rizsre vonatkozik.

2010. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nikkelezett szemmértékkel kimárheted (minden komolyabb szerszám szaküzletben kapható, de ne kínait vegyél, mert az ferde).

Szóval: használd a szemmértéket, és tegyél valamennyit a tálkájába. Ha túl hamar elfogy, legközelebb tegyél többet.

2010. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tudor84 válasza:
Én a boltban ingyen kaptam a prémium tápom mellé XD bár azóta sem használtam XDXDXD adok neki, ha elfogy megint kap XD
2010. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!