Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska unatkozik, mit tehetek?

Macska unatkozik, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Panellakás 4-ik emeletén lakom két macskával, egyedül. Testvérek, egy kandúr és egy nőstény. Egymással jól kijönnek, néha játszanak is.


Viszont unatkoznak, főleg a kandúr. Néha nyávog, a nyávogásból ítélve az unalomtól szenved. Nem éhesek, állatorvos szerint semmi bajuk. Mindkettő ivartalanított.


Egész nap otthon vagyok velük, tudnék velük játszani, de úgy tűnik eléggé unják a játékokat. Cipőfűző és hasonlók is alig bejövősek.


Megpróbáltam levinni őket sétálni(pórázzal), de félnek. Ha rájönnek mit akarok elszaladnak. Ha mégis sikerül, csak lapítanak.


Megszoknák a sétálást, vagy ne erőltessem? Vagy mit tehetnék?



2021. jún. 15. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Kölyök korukban kellett volna hozzászoktatni őket, így már csak stressz nekik. Vegyél egy lézer pointert azt minden macska szereti.
2021. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak benti cicák akkor ne erőltesd a kinti sétát. A legtöbb benti cica nem szereti elhagyni a komfort zónáját, neki elég a lakás is. Játszani kell velük. Én például fogocskázok a lakásban a macskával, vagy szereztem egy nagy madártollat, és azzal játszik. Macskák képesek 16-18 órákat is aludni. Max 1 órát lefoglalod, és már nem fog unatkozni.
2021. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj ki más játékokat - vannak elég interaktívak is, de lehet hogy pl. egy szimpla pingponglabda lesz a megoldás (nagyszüleim macskái arra "harapnak", minden más unalmas)


Kollégám macskáját meg a papírzacskóból nem lehet kiszedni :)

2021. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Macskabútor, arra mindenféle lógós, zörgős játék (nálam az legkisebb imádja az ilyesmit), macskamenta párna, gurítható golyók (abszolút sláger nálunk a tescoban 400 ft-ért kapható kábelvédő állatkák "doboza", órákig elgurítgatják, de egy alufólia golyó is megteszi) az a "bot" aminek a végén madártoll van, halacska ami mozog (facebookon nagyon megy most), lakást átalakítani úgy, hogy legyen nekik sok mászóhelyük (polcok a falra, függőodúk, hidak, végtelen a lehetőség, keress rá youtubeon Jackson Galaxy-ra, neki szoktak ilyen videói lenni, hogyan "cicásthatod" a lakást.

Minden macsknak más ami bejön, ki kell tapasztalni.


Off: viszont a nyávogást nem feltétlenül kell betudni unalomnak, akármi mást is jelenthet. Nálam például az egyik süket, azért ordít mint akit nyúznak. Nem hallja saját magát :D)

2021. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Én a sétáltatást már nem erőltetem, nálam is ez volt a helyzet. Ha meglátott valami olyat a macsek akkor leblokkolt, és 20 percig álltunk, ő pedig nézett lefagyva. 😃

Zárt külső macskafuttatóm van, de ez sajna nálad nem opció, a panellakásban, maximum akkor, ha van erkélyed és azt macska biztossá tudod tenni, akkor ott egész jól elmoziznak.

Esetleg még; lehet kapni olyan játékokat amibe jutalomfalatkákat kell tenni, az én cicám figyelmét teljesen lekötik ezek a készségfejlesztő játékok, van amelyik többé-kevésbé le is fárasztja, aztán megy a szunya. 😊

Egyébként csupán figyelemfelkeltésből is nyávoghat, ha épp nem körülötte forog a világ, és te mással vagy elfoglalva.

2021. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

4. vagyok.

Kihagytam a legfontosabbat: DOBOZOK! Dobozok minden mennyiségben. Nagy doboz, kicsi doboz tökmindegy, megőrülnek a dobozokért. Vegyél az obiban egy nagy költöztetődobozt, és vágj rá két lyukat min beférnek a macskák. Imádni fognak érte.

2021. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ladik ***** válasza:
27%
2021. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ladik ***** válasza:
0%
A 7 dik vagyok küldtem egy linket vegyél nekik ilyet nagyon szeretik
2021. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

[link]


[link]


[link]


Ezek amik nekünk bejöttek, plusz plüss egerek, labdák, halak..

Esetleg valami háziállatot is szerezhetsz nekik. Nálunk van akvárium, és egy törpehörcsög is. Azok is lefoglalják őket

2021. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ladik ***** válasza:
17%
Vegyél neki macska mentát
2021. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!