Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális,hogy lihegett a macskám?

Normális,hogy lihegett a macskám?

Figyelt kérdés
Nagyon ijesztő tud lenni amikor liheg, úgy mint a kutyák nagyon gyorsan is veszi a levegőt. Már amikor 2 hónapos korában haza hoztam akkor is lihegett az autóban, e nyáron már többször is előfordult most egy éves,télen nem lihegett még. Játszottam vele kint kb 15 percet és lihegett mint egy kutya ugye nem lesz baja? Nincs baja? Még sosem lihegett egy macskám sem csak ő. (Orosz kék macska félig)

2021. jún. 16. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Igen,normális :) én macskám is liheg,ha sokat játszunk,ilyenkor elfárad,melege van, és azért. (Egyébként enyém is félig orosz kék félig házi cirmos)
2021. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) hát nagyon szép cicák, nagyon szeretem.
2021. jún. 16. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ugyanúgy hűtik magukat mint a kutyák, csak sokkal jobban viselik a meleget általában. Vannak olyan macskák akik kevésbé szeretik vagy tűrik a hőséget :)
2021. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem brit cicám van, ő is liheg néha :) Nálunk is a kocsiban szokott, illetve fel-alá rohangálás, meg intenzívebb játék után. Szerintem két dolog váltja ki az enyémnél, ha stresszel (pl. hordozóban, kocsiban, zárt helyen), meg ha túlhajta magát játék közben. Én a melegtől nem hiszem, hogy lihegni láttam még eddig, jól bírja, de biztos ez is cicafüggő, el tudom képzelni, hogy némely cica így hűti magát a nyári hőségben.
2021. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém félig maine coon, ő is szokott lihegni, mert nagyon sokat játszik és ilyenkor hamar kimelegszik.

Nagyon cuki olyankor, a kis rózsaszín nyelvével.

2021. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így hűtik magukat, normális. Én se látom sűrűn, hogy macska lihegne. Nem ijesztgetésből, de sajnos már láttam olyat is, hogy cica hőgutát, napszúrást kapott. Szóval megijedni nem kell, de oda kell figyelni.

Azt javaslom csak akkor vigyétek ki, és olyan helyen játszatok, amikor és ahol már elegendő árnyék van. Reggel legjobb, amikor még hűvös van és késő délután. Illetve legyen közelében víz, hogy ihasson. Ha nem saját kertetekben vagytok, akkor is tudtok kis üvegben vizet vinni és összecsukható vagy bármilyen tálkát.

2021. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!