Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kóbor cicához hogyan érdemes...

A kóbor cicához hogyan érdemes viszonyulni?

Figyelt kérdés
Etetni például.
2021. jún. 18. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés hogy mit akarsz vele? Megszelidíteni és befogadni? Gazdát keresni? Csak etetni?
2021. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kóbor macskához inkább sehogy. A macsekok nagyon vándorlósak, tele lehetnek betegséggel. Ha tényleg van egy kiszemelt kóbor macsekod, akkor kenyerezd le valamivel, hívogasd, adj neki enni, hogy megbízzon benned, de azonnal menj állatorvoshoz vele. Zsebbenyúlós lesz, ha kóbor, ha nem.
2021. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Első sorban ivartalanítani lehet őket, hogy ne legyen több kóbor macska.

Emellett haza lehet őket vinni és egy rossz nap után mindig vár valami kellemes.

2021. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Mi falunk élünk, a szomszédunk cicái átjárnak mindenkihez. Én esetleg annyit csináltam, hogy télen beengedtem a cicát a konyhába (csak az ajtó elé), adtam neki ennivalót. A mai napig kap valamit "Cirmi", ha átkóborol. Van egy másik, őt Yodának neveztük el. Szerettem volna, ha velem marad. Kapott az udvaron egy bélelt dobozt, reggelente tápot, vizet stb. De max egy hónapig maradt. Ha közel van az otthona, akkor haza fog járni, ezért inkább hoztam magamnak egy saját (mentett) macskát, aki tényleg nálunk marad. Etetheted a cicákat, de nem fognak veled maradni sajnos. Ha pedig mégis befogadod ivartalanítsd, hogy ne legyen ennél több kóbor cica.
2021. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha eteted oda szokik.
2021. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes szépen lassan összebarátkozni vele, hogy el tudd vinni orvoshoz, oltásra, ivartalanításra.
2021. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!