Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Férjét gyászoló munkatárshoz...

Férjét gyászoló munkatárshoz hogy érdemes viszonyulni?

Figyelt kérdés

Új munkahelyre kerültem, az egyik hölggyel most kezdek összebarátkozni. Kiderült, hogy 1-2 éve vesztette el a férjét tragikus hirtelenséggel.

Kicsit gondban vagyok, hogy ha erre terelődik a szó, mivel teszek jobbat? Érdeklődjek a volt férj után (nagy szerelem volt) és hagyjam, hogy beszéljen róla, vagy ezzel sebeket szakítanék fel és inkább ne erőltessem?


Amikor a férjemről meséltem (akkor még nem tudtam, hogy mi történt vele), mondta, hogy nagyon emlékezteti az ő volt férjére, ő is ilyen személyiség volt. Egyfajta keserű nosztalgiát láttam rajta. Ezek után nem is mertem szóba hozni a férjemet, hogy fájdítsam a szívét.


Minden tanácsot előre is köszönök!


2012. okt. 6. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha akar beszélni róla, akkor hallgasd meg és kész. Én nem igazán beszélnék akkor a helyedben a te férjedről, maximum néha említés szintjén. Most ez kegyetlenül hangzik, de az az ő élete, a tiédnek semmi köze hozzá, sajnos nem fog mindenki örökké sajnálkozó fejet vágni, mert ő elvesztette a férjét. Nem a te hibád az, ami történt, így ne érezd magad bűnösnek, ha említed néha a férjed is. Ő az életed része, a kollégád gondjairól nem te tehetsz. Emellett azért próbálj inkább más témákról beszélni. Vagy ha már jobb viszonyban vagytok, tőle megkérdezni, hogy mennyire zavarja, ha néha a te férjed szóba kerül.
2012. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%
Igen persze ez mind szomorú hogy meghalt a férje,de nehogy neked is helyette kelljen gyászolnod és disztingválnod...és egyfolytában azt nézni hogy jaj most mi fáj neki is mi nem..
2012. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.


Szakadok! :D :D

2012. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-2 éve?? Hát biztos haláláig gyászolni fogja, ezen te nem segíthetsz. Hallgasd meg és kész. Persze faggatni nem kell, de biztos kiderül, hogy szívesen mesél-e róla vagy inkább nem. Direkt nem kérdeznék rá.
2012. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
2. :D:DD
2012. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem úgy gyászolja, hogy elsírja magát, de láthatóan párás lett a szeme, amikor szóba került a férje, amit meg is értek. Nem tudom, hogy pontosan mikor történt, de egy-két mondat alapján tippelek arra, hogy 1-2 éve lehetett.


Közel 20 évig voltak együtt, én teljesen megértem, hogy szomorú lesz, ha rá gondol.


Szerencsére így még nem vesztettem el senkit (csak már amúgy is nagyon idős nagyszülőket, akiknél csúnyán fogalmazva számítani lehetett rá), ezért sem tudom, hogy ilyen esetben mi esik jól az illetőnek. Ha beszéltetik és ezzel könnyít a lelkén, vagy ha inkább másra terelik a szót.

2012. okt. 6. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondom, emberfüggő. De annyira én nem feszegetném a témát.
2012. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!