Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora egy házimacska értéke...

Mekkora egy házimacska értéke forintban kifejezve?

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 22:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Semmit nem érnek, mert annyi van belőlük, mint égen a csilkag, bármelyik bokorban találsz kb. Más kérdés, hogy a gazdájának nyilván sokat ér a sajátja.
2021. jún. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
Valaki nagyon utálja a cicákat, hogy így lepontozta a cica-szerető kommenteket. Remélem csak ennyiben éled ki az utálatodat és nem vagy állatkínzó.
2021. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%

Rühellem a macskákat. Undorító lények számomra.


De itt azért láthatjuk a magyar ember értelmező szintjét.


Mekkora egy házimacska értéke FORINRBAN kifejezve?

Erre jönnek a felbecsülhetetlen és hasonlo kommentek. 🤦‍♀️

2021. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Nem akartam én se belíbonyolódni és nem is fogok, de ha már ilyen dolgok hangzanak el, mint állatkkínzó, meg a macska értéke felbecsülhetetlen, meg szivecskék akkor pár dolog:


- Tavaly a szomszéd macskája nálunk kölykezett. (Nem etetik őket). Akkor még volt kutyánk is, aki télen halt meg epilepsziában. Utálta a macskákat, ahogy én is. Ennek ellenére hagytuk őket, sőt babusgattuk.


- Közben olyat láttunk, hogy 4 macskakölyökből, amiket az anyjuk "hazavitt" kettőt agyonütött a saját gazdájuk (szomszédunk). Ezt látta egy családtagom, ő szabályosan kiakadt, ezért maradt életben a két kiscica.


-Közben a kutya sajnos meghallt, azóta ezek a macskák már önállóak. Megszállták az udvarunkat, meg idevonzottak az anyamacskával együtt vagy + 4-5 macskát.


- Mint említettem, a szomszéd nem eteti őket, kezdetben mi attunk nekik enni, vagy ami felesleges volt odaadtuk. De már nem etetjük őket, mert:


- Az udvarunkat megszállták, parádéznak, annak ellenére, hogy kezdetben sajnáltuk őket, de míg kaját kaptak is olyanokat csináltak, hogy a veteményesbe beísz_tak, meg rá a járdára, bejárathoz stb. Ismerem annyira a macskákat, hogy ezt szándékosan, megtorlásból csinálják. Csak nem tudjuk miért, mert nem hajtottuk őket, kaptak enni, meg mint írtam 2 kiscica az életét nekünk köszönhetik, erre kisajátítják az udvart, kuncsorognak kajáért, meg a kutya hiányában direkt megszállták az udvart, sőt, ha jól látom a dolgokat, akkor elüldöztek egy fecskepárt, olyan épületrészből, amit a fecskék miatt nyitottuk ki, tehát valamit csináltak a fecskékkel az tuti. Azt már meg sem említem, hogy újabban nyitott ablaknál -mivel nyár van- próbálnak bejutni a házba.


Összegzésül; igen, totál kutyás vagyok, márcsak azért is, mert csak náluk van az a két dolog, ami a macskában nincs: becsület meg hűség. És kiccicázhattok it meg felbecsülhetetlen értéket is magyarázhattok, de akármelyik5től macskáját bárki "elcsábíthatja", ha jobb kaját, helyet adnak neki, annyira, hohy meg se ismerné az igazi gazdáját. Az meg nagyon visszataszító nekem, hogy a macskák kinyírják az anyamacskák kölykeit.

Egy macska sose lesz az embertársa, ahogy a családhoz tartozó latin familiaris-t sem fogják soha megkapni, csak a kutya.


Amúgy meg mielőtt megőrülnétek, nem bántjuk a macskákat, de enni már itt soha nem kapnak, és sajnos bármennyire fáj a kutyus elvesztése de egyszer még lesz kutyus.

2021. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Attól függ. A sajátom nekem minden pénzt megér, főleg amilyen kis ijedős, mást el se viselne.


Amúgy általában egy házi cica értéke... Hát nem is tudom. Mivel ők is élőlények, nem lehet beárazni őket. Ugyanakkor senki nem kér érte pénzt, mert sok kiscica van, nem ritkaság. Egy kiscicás háznak az érdeke, hogy minél előbb felelős gazdihoz kerüljenek, amint elválaszthatóak. Ha pénzt kérnél érte, amikor mindenki más ingyen adja, nem sok esélyt adsz a kölyköknek.

2021. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

"Az udvarunkat megszállták, parádéznak, annak ellenére, hogy kezdetben sajnáltuk őket"


A kutya is parádézik, a macskák is oda mennek, ahol biztonságban érzik magukat, még jó, hogy "megszálltak" :D


"de míg kaját kaptak is olyanokat csináltak, hogy a veteményesbe beísz_tak, meg rá a járdára, bejárathoz stb. Ismerem annyira a macskákat, hogy ezt szándékosan, megtorlásból csinálják."


Nem, nem ismered őket. Azért szartak a járdára, mert már annyian vannak, hogy teleszarták az udvarod, és nem szeretnek ugyan oda piszkítani, ahol más macska már megtette, vagy már telített a föld. Ezért alapszabály lakásban, hogy alomból annyi, ahány cica van + 1 db.

Semmi bosszú nincs ellened, ez nekik is kényelmetlen, hiszen alapból elássák, mert ösztön


Ha ennyire zavarnak, akkor vedd fel a kapcsolatot egy állatmentő szervezettel és add le nekik a cicákat, vagy ivartalanítási projekteket is csinálnak, amikor ingyen megoldják helyetted a dolgot. Megszűnik a kandúrkodás, bagzás, nem lesz "parádézás", eltűnnek az udvarlók. Ennyi.

2021. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

#18


Na ezért nem akartam belemenni, de amit megmondtam azt megmondtam.


És ne nevettes már, hogy nincs hol "wczniük". Nevetséges. És igen, tudom hogy elkaparják. Éppen ezért írtam, hogy ezek még azt se csinálják.


Meg csodálkozom, hogy nem állatkínzózol habszó szájjal. Bár nehéz is lenne, ha kettőt mi mentettünk meg.


Menj macskátsimogatni.

2021. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%
A macskák is televannak szeretettel. Hálásak és odaadóak, persze azért macska válogatja. Akinek van cicája az tudja.
2021. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem állatkínzóztalak le, kedves 19-es, szép dolog, hogy "befogadtátok" őket. Csak baromságokat ne írj, hogy bosszúból szarnak oda :D Ezek állatok, eddig nem terjed a logikájuk, nem is tudják, hogy téged az bosszant, őket viszont igen.


Adtam tanácsot a "parádézás" megszüntetésére, remélem élsz vele. Szép napot!

2021. jún. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%
0ft. Ingyen is van minden útszélen. Örülj ha valakire ingyen rásózod.
2021. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!