Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen velem a cicám?

Miért ilyen velem a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 4 hónapos cicám. Mindent én csinálok vele. etetem, takarítok utána, játszok vele, simogatom (már amennyire igényli..nem nagyon mindenben a játékot látja). Szóval mindent megteszek érte, imádom! Eddig mindíg velem aludt, de egyre többször átmegy tesóm szobájába aludni, vagy bebújik a kanapé mögé és ott alszik. Sokszor úgy érzem, hogy nem is szeret, csak arra vagyok jó neki, hogy etessem. Hogyan változtathatnám meg a viselkedését, hogy jobban ragaszkodjon hozzám? Ne foglalkozzak vele egy ideig? Már mindent megpróbáltam, és rosszul esik, hogy sokszor le se sz@r. De viszont ha nem vagyok itthon akkor depis, alig eszik..Legkedvesebb játéka, hogy szétmarja/harapja a kezem. Már úgy nézek ki mint egy emós:S Valaki érti őt? Mert én nem.
2010. aug. 26. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ott van elcseszve a dolog, hogy neked nem macsek kéne, hanem egy kutya.


a macskák ilyen kis érdek dögök, így kell szeretni őket.

2010. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én cicám is hasonlókat csinált.

Semmi, hagyd.

Csinálj úgy mindent ahogy szoktad.

Én ezt csináltam.

Már elpusztult, és ezért fáj, h nem mutatta ki szeretetét. De tudja, hogy CSAK rád számíthat.

2010. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Macskatermészet... Az a baj, hogy szerintem sok mindent nem tudsz tenni. Ők egyszerűen ilyenek. Ahogy az előző válaszoló is írta. Azt meg ne vedd zokon, hogy szétharapja a kezed, a kiscicáknak ez tényleg élvezetet okoz... Ha nagyon fáj, vegyél fel valami ócska kesztyűt, és úgy játssz vele. :)


Én amúgy pont ezt szeretem a macskákban, ezt a bájos felsőbbrendűségüket, hogy azt hiszik, mindenki felett állnak. :D

2010. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ismerős a helyzet. Úgy volt, hogy én cicám lesz. Etettem, játdzottam vele, velem aludt, de aztán szép lassan átpártolt anyukámhoz. Este mikor készültünk lefeküdni ő szépen kissurrant a szobámból és átment. Idegesített a dolog, de nem lettem féltékeny, hanem néha beehoztam és simogattam meg volt mikor bezártam az ajtót, hogy velem aludjon. És megszokta és akkor mostmár engme is szeret, meg anyut is. Van mikor velem alszik, van mikor vele. Mikor milyen kedve van. :D
2010. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, ilyenek a cicák, de az előző macskám sokkal jobban bújós volt, cicapuszit adott! Mondjuk ő kinti volt, szóval amikor kimentem hozzá lehet egyszerre akarta kimutatni az érzéseit. A mostani pedig benti cica, egész nap szinte együtt vagyunk.. Mások is mondják, hogy így bújik a cicájuk, úgy bújik.. Na most ide jött és nyávog :D
2010. aug. 26. 11:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát a macska bizony csak macska! Öntörvényű, mindig azt teszi, amit akar. Én már megszoktam ezt. a legjobb, amit tehetsz, hogy beletörődsz. Én pl. Már csak akkor érek hozzá, ha ő jön oda hozzám. Tiszteletben tartom az akaratát. A párom folyton dögönyözné. Utálja is őt a macska emiatt. Énrám még sosem fújt! Este viszont odafekszik mellém, és bökdösi a fejével a kezemet, hogy simogassam! Ilyenkor imádom! Sajnos ez egy rövidke idő csak egy napból, de az első válaszadó jól mondta: neked kutya kéne, ha többet szeretnél törődni egy kis állattal!
2010. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja! És tényleg minden macska más! Van amelyik bújósabb, amelyik meg nem, az soha nem is lesz olyan! Fogadd el!
2010. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet az is, hogy ha idősebb lesz a cicád, akkor bújósabb lesz. Azért a 4 hónapos mégis csak kölyök/süldőmacska, szerintem ne is várd tőle, hogy odabújjon, ilyenkor nagyon játékosak még. Lehet, hogy egy éves kora után változik majd, lenyugszik, hízelkedőbb lesz.
2010. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egész véletlenül nem szoktad te azt a macskát fogjul ejteni, vagy durván játszani vele, megtorolva a karmolásait?


Én az enyémmel kb. 2 hónapos korában kiskorában két hatalmas nyaklevessel megtanítottam, hogy mit nem szabad (kaját lopni), és hogy ki a falkavezér, azóta egy tündér lett.

Igaz, nagyon sokat foglalkozom vele, de csak akkor, és addig, amíg igényli. És minden nap egyre többször jön egy kis simiért.

2010. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen, van amikor egész nap az ölemben akar lógni, ma meg kb 5 percet láttam mikor reggelizett. Nálunk úgy működik, hogy kb 1 hétig csavarog, heverészik a tetőn aztán utána le sem vakarom magamról. Utána újra...

Pedig ivartalanított.

2010. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!