Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg 1 éves macskával mit...

Beteg 1 éves macskával mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elvittem ivartalaníttatni, már lassan 50 ezer Forintot kifizettem, és egyre rosszabbul van, már csak a földet nézi, nem eszik, nem iszik.

Egyszerűen nincs több pénzem, ráadásul csak segítettem ezen a macskán, nem az enyém.

Ez az állatorvos is, tudta előre jól, hogy mi lesz a végkimenetele ennek az ivartalanításnak(vemhes volt), de azért kiszedett belőlem egy csomó pénzt apránként.

Nem tudom kire legyek mérges jobban, a macska tulajára, vagy az állatorvosra.

Segíteni meg nem segít senki. :(


2021. jún. 27. 09:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2021. jún. 27. 09:04
 2/17 anonim válasza:
53%
Az állatorvosnak ez egy biznisz, persze hogy a maximum pénzre megy mint mindenki ebben a világban, őt ne utáld. Olvastam hogy a macska tulaja egy gyökér tahó, de add vissza neki a macskát, vagy akkor a nyakadon marad és még jobban belesüllyedsz ebbe az ügybe. Az a baj, hogy nincs tökéletes kimenetele ennek a szitunak, mert ha jól értem pénzed nincs több, nem is a te macskád, így is ráköltöttél 50 ezer forintot, a tulaja lesz*rja, te meg ott állsz tétlenül. Szóval vagy szerzel pénzt és gondozod tovább, vagy rábízod a tulajdonosra illetve a természetre az ügyét. Én imádom a macskákat, de nem ölnék ebbe több energiát és pénzt,de ez az én véleményem. Kérlek javíts ki ha valamit rosszul írtam.
2021. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem lett volna semmi baj, ha nem engeded ki műtét után. Pont ezért kell bent tartani még a kintieket is varratszedésig, mert elfertőzik ha kint mászkál ki tudja hol.

Valószínűleg gyulladásban van a seb és lázas. Ha nem viszed el normális orvoshoz (vagy leginkább kórházba ahol bent tudják tartani, infúzióra tenni, stb) akkor kidobott pénz volt az 50 ezer.

Szerintem a legjobb megoldás ha keresel a facebookon helyi állatvédőket, macskamentőket, macskás csoportokat, és felveszed velük a kapcsolatot. Fontos hogy minél előbb segítséget kapjon, mindenképpen még ma.

Ha egy állatvédő szervezethez kerül, ők kikezeltetik saját pénzen, de utána meg is tartják és keresnek neki normális gazdit. Mindenki így járna a legjobban. Neked nem kell többet költened rá, szerencsétlen macska meg élhet és nem adják vissza a gyökér szomszédnak, hanem rendes helyet keresnek neki.

2021. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam hogy az érdi kórház nagyon jó.

De egyébként ebben az esetben tényleg az állatvédőket javasolnám ha nem tudsz rá többet költeni.

2021. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld meg az állatvédőket, macskamentő alapítványokat, illetve, ha látod a cicát és sikerül megfogni, akkor semmiféleképpen ne engedd ki utána. Tudom, hogy drága az állatorvos, de legalább próbálsz rajta segíteni, ne add fel, szegényke nem tud mit csinálni, hogy rossz helyre született
2021. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
73%
Hisztizhettek itt, de igaza van #9-nek. Sokszor nem azért ontjuk ki egy állat életét mert annyira szadista betegek vagyunk, hanem mert azzal segítünk neki a legtöbbet. Azért térjünk már észhez, nem arról van szó hogy ok nélkül öljük a macskákat.. Szerintetek az állatorvosok miért altatnak el sokszor jószágokat? Persze az fontos hogy fájdalom mentes halál legyen, ezért talán jobb szakértő kézre bízni a dolgot.
2021. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha tudna valaki írni ilyen alapítványt, vagy segélyszervezetet, akár privátban is, annak örülnék, köszönöm.
2021. jún. 27. 10:40
 8/17 anonim ***** válasza:
2021. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom ezzel nem sokat segítek, de minden elismerésem a kérdezőé... Olvastam a másik kérdését is.. Hát nem sok ember van ilyen mint te... szerintem millióból talán egy. Sajnos a végtelenségig irreális költségekbe verve magad nem fogsz tudni segíteni a macskán. A gazdájának kéne foglalkoznia vele. Így is sokkal többet tettél érte mint a legtöbb ember valaha is tett volna. Ha a gazdája nem foglalkozik vele elvehetnéd tőle (feltéve, hogy akarod) de a baj az hogy ha nem veszed ki abból a környezetből, oda fog "hazajárni" Bár egész biztos, hogy magadhoz tudnád édesgetni, ha etetnéd rendszeresen és pl a hím macskát elkergetnéd a szeme láttára. Sok tapasztalatom van macskákkal pláne ilyen területi vita terén. és biztos vagyok benne hogy a cselekedeteink számítanak amit lát tőlünk a macska. Ha segítesz neki érzi, hogy egy csapat vagytok és jobban fog kötődni hozzád :)
2021. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 qkker1 ***** válasza:
49%

"Hisztizhettek itt, de igaza van #9-nek. Sokszor nem azért ontjuk ki egy állat életét mert annyira szadista betegek vagyunk, hanem mert azzal segítünk neki a legtöbbet. "


Úgy tűnik ezt nem annyira fogták fel, simán törölté!

2021. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!