Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák ennyire a helyhez...

A macskák ennyire a helyhez ragaszkodnak?

Figyelt kérdés

Írtam már ki kérdést erről a macskáról, a nemtörődöm szomszédom lány macskája, én etetem, itatom, minap már el is vittem a saját pénzemen ivartalaníttatni.

2 napja volt a műtétje, ma kéne kontrollra visszavinnem, de meglógott. :(

Nem tudtam már itt bent tartani a 35 fokos lakásban, kiengedtem, mentem vele, de egyből be a bozótba, majd gondolom már ott dekkol a szomszéd szemétdombja közepén, mert az az ő helye...

Ide hiába csináltam neki kintre kosarat, kipárnázva, hűvösben, nem, megy vissza a szomszéd fátlan, gazos, hulladékokkal teli helyére.

Simán hagyta volna meghalni a saját macskáját, enni nem nagyon adott neki, emiatt kicsi is maradt a macska, ráadásul megtalálta egy kandúr is, félig lógott belőle a kiscica, úgy vittem el a dokihoz.

Leírtam mindent, hogy kerek legyen a történet.

Csak nem nagyon értem a cicák helyhez való ragaszkodását.


2021. jún. 25. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha megtalálod, vidd be a lakásba és tartsd ott egy hétig. Utána nem akar már visszamenni majd. Csukd be az ablakokat, redőnyt húzd le, engedd a cicát olyan helyre, ahol kőpadló van, az hideg, szeretnek rajta fetrengni ha melegük van. Ventillátor is jól jöhet. Túlságosan nem kell félteni a melegtől, ők nagyon jól bírják, nálam amikor a lakás 27 fokos, ezek még mindig az ablakban fekszenek ahová egész délelőtt odassüt a nap, szerintem van ott vagy 40 fok.

A cicák a territóriumukhoz ragaszkodnak, amiben mindig van egy biztonságos hely, ahova lényegében "hazamennek". Ez jelen esetben a szomszédod területén van neki. Ha bezárod magadhoz egy időre, átértékelődnek benne a dolgok, és hozzád jár majd haza.

2021. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

A macskák úgy működnek, hogy addig tekintenek területének helyeket, ameddig nincs más kandúr macska a közelben.

Ez lehet 2 udvar, csak a sajátod, esetleg egy utca is.

Mivel nem tudod, hogy mekkora a területe, gondolom ment ellenőrizni.

Én már láttam olyat is, hogy egy nőstény macska védte úgy a területét, mint egy kandúr, csak ezért írtam ezt le.

2021. jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem nagyon értek a cicákhoz, mindig is kutyás voltam.

Valószínű ott rontottam el, hogy engedem egy kandúrnak is, hogy idejöjjön, ha azt meglátja ez a kis lány cica, már iszkol is el.

Lehet, nem érzi magáénak a területet, a gazdájánál nincs ilyen, az elkergette a kandúrt, azt tudom.

Valószínű ő lehetett az apuka.

De enni mindig idejön a lánycica, meg be is jön a lakásba, de ki akar menni mindig, a "telephelye" nem ez.

Bár lehet, most hogy beteg, egy nyugis helyen akarja átvészelni.

Itt meg fél, lehet.

Mindig tanul az ember.

2021. jún. 25. 10:01
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Valószínű most még meg van ijedve a műtét miatt, nem érti mi történt vele és hiheti hogy miattad most rossz neki.

Nyugodtan zárd be, drukkolok hogy megtaláld :) Nagyon rendes vagy hogy ezt megtetted érte!

A meleg miatt ne aggódj, tényleg extra jól bírják, lehet elnyúlnak a kövön vagy valahol hüsibb helyen, de nem kapnak hőgutát, ha már nagyon melegük van akkor lihegnek, ezzel ahogy a kutyák is, hűtik magukat :)

2021. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy.:)

Sajnos nincs még meg, mondták, hogy fontos lenne elvinni, mert elég rossz állapotban volt. :(

Próbálom figyelni a szomszédot, hátha megjön, biztos nála van.

2021. jún. 25. 13:20
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Csak hogy tuddj arról, hogy ez is létezik:

[link]

2021. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

6-os, én a lakásban normálisan tartott etetett itatott macskákra írtam amit írtam, és a kérdező konkrét helyzetére, mert leírta hogy teremtett számára alkalmas helyet ahol hűsölhet.

Ha már (látványosan) kínlódik nyilván kell segíteni neki, lehűteni akárhogy is, de abban a lakásban ahol egy ember megvan, és szellőztet nem fog ilyen előfordulni. Plusz szerintem odafigyelt, gondoskodott megfelelően, tehát az a macska ott bent abban a lakásban nem túl valószínű hogy hőgutát kap.

Úgy egyébként persze, hasznos linket küldtél.

2021. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sikerült ma elvinnem a cicát, a napon feküdt valahol, nagyon kivolt már. :(

Mondták, nagyon kell figyelni, nehogy kimenjen. :(

Elég rendesen megkopasztanak a rendelőben, ami fő baj volt, hogy halottak voltak már benne a kiscicák, és ez nagy fokú mérgezést okozott a szervezetében. Kapott rengeteg gyógyszert infúzióba, főleg antibiotikumot.

Remélem most már javulni fog szegényke, nem szabad megvárni ezt az állapotot.

Ha ezt előbb tudom, már akkor elviszem ivartalaníttatni én.

Ezt a barom szomszédomat meg agyonvágom, alkoholista kretén. :(

Már többször írtam itt ki, mit lehetne tenni evvel a hülyével, már az állatvédőrséget is próbáltam ráuszítani.

Ez komolyan, csak játszik az állatokkal.

2021. jún. 25. 20:16
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Remélem egyszer ő is átéli, amit az állataival tesz..
2021. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De jó, hogy ott vagy a cicának, nélküled már rég elpusztult volna <3

A helyedben én ki se engedném többé a lakásból, 3 utcáról fogadott szobacica gazdijaként mondom ezt, első voltam :)

2021. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!