Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedik egy rosszul...

Hogyan viselkedik egy rosszul szocializálódott cica?

Figyelt kérdés
2021. júl. 5. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább agresszíven. Az egyik macskámat nagyon kicsi korában találtam az utcán, alig élt, nagyon rossz állapotban volt, nem töltött elég időt az anyjával és nem szocializálódott.

Már hat éve velem van, de nagyon nehéz vele. Vad maradt. Velem kedves, bújós nagyrészt (de csak velem, senki mást nem fogad el a családból) de ha olyanja van, bekattan és fúj, karmol, pofoz, aztán menekül. Fél perc múlva megint jön bújni.

Nem lehet betenni a hordozóba, életében kétszer lehetett elvinni orvoshoz, akkor is csak azért, mert annyira beteg volt hogy bágyadt volt, de még így is annyira küzdött hogy vér folyt. Az enyém természetesen.

Ha valaki jön hozzánk, úgy elbújik mintha nem is létezne. A többi családtagom sem veheti fel, néha megsimogathatják futólag. Én felvehetem, bennem bízik, de ahogy írtam, velem is agresszív mikor épp bekattan.

A másik macskánkat sem szereti, vele sem jön ki jól. Rajtam kívül sem embert, sem állatot nem szívesen tűr meg maga mellett.

2021. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Változó. Általában akkor lesznek rosszul szocializáltak, ha nem töltenek elég időt az anyjukkal. A fontos dolgokat ő meg szokta tanítani neki. Ennek hiánya okozhat agressziót, extrém félénkséget, szeparációs szorongást, saját fajától eltérő viselkedést (mert pl egy kutyát másolt kis korban), alomgondokat, bár talán ez a legkönnyebben kezelhető, mert ösztönös. Sokféle tünete lehet, a lényeg, hogy a hétköznapokban a gazdája számára kellemetlenséget okoz, hiába kezelik megfelelően.
2021. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!