Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica tartása egyetemistaként?

Cica tartása egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk saját lakásban(kB 55 m2) , mind a ketten egyetemisták vagyunk. Nagyjából fél éve tervezgetjük, hogy szeretnénk egy cicát. A legnagyobb ellenérv(vagyis inkább aggodalom) az, hogy ugye az egyetem miatt nem lennénk otthon 0-24, átlagosan 9-17 között egyetemen/munkahelyen vagyunk. Ezt a problémát úgy próbáltuk feloldani, hogy kinéztük a ragdoll fajmacskát aki kicsit lustább és nem baj ha egyedül van, de igazából örökbe is szívesen fogadunk. Mit gondoltok mennyire lenne magányos a cica, vagy mit javasoltok várjunk vele, hátha lesz több időnk?

2021. júl. 5. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy macska elvan ennyi időt egyedül, nem olyanok mint a kutyák. Egy lakásba szoktatott felnőtt cicát javasolnék, egy kölyköt/kamaszt azért szerintem nem lenne jó ilyen hosszú időre egyedül hagyni.
2021. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%

"egyetem miatt nem lennénk otthon 0-24, átlagosan 9-17 között "


Egy egyetemista azért ennél érthetőbben is meg tudná hatátorni azt az időintervallumot, amit be akar határolni. Hát még két egyetemista...

2021. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Munka mellett sem lennétek többet otthon. A macska ezért "kényelmesebb" háziállat. Elvan magának is, ha amúgy meg foglalkoztok vele és szeretgetitek, amikor hazaértek. Az ő kis lelke nem olyan társfüggő, mint egy kutyusnak. Beszélget, meg panaszkodik, de nem recsen bele. Nagyrészt alszik amúgy is.
2021. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
bocs: "határozni"
2021. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk a ragdoll pont nem biztos, hogy jo valasztas, nagyon okosak, “kutyaszeruek”, legalabbis ismerosomnek ketto is van tenyesztotol, es ok ilyenek. Visszahozzak a labdat, imadnak setalni, igenylik a tarsasagot, stb stb. Persze, ez is gondolom jellemtol fugg.

Egyebkent mukodhet, nekem is van (hazi) cicam, en sem vagyok egesz nap otthon, de o nem is igenyli annyira az embert. Kolyokkent nehez volt, 2 hetet ugyan otthon tudtam lenni vele, de 3-6 honapos kora kozott szo szerint szetszedte a lakast, ha egyedul volt. Utana lenyugodott, meg biztos az ivartalanitas is segitett, de azota nem rombol, inkabb alszik a nap nagyobb reszeben.

2021. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van macskám munka mellett. Reggel fél 7-kor elegyek és délután 5-kor érek haza. Tök jól elvan otthon. Van neki kaja-víz-játék. Soha nem csinált semmi kalamajkát otthon.
2021. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Mi pont ezért választottunk macskát kutya helyett, mert random dolgoztunk, ő nincs úgy napirendhez kötve, mint egy kutya, hogy sétaidőben séta kell és pont.

Egy év után kapott egy társat, így tökéletes, de teljesen jól elvolt előtte is.

Pláne, ha a kezdetektől ehhez szokik. Én most, a vírusos homeoffice egy éve után látom, hogy nem értik, miért megyek dolgozni, miért nem vagyok itt velük, mint eddig. Egy - sőt, lassan másfél - év alatt megszokták.

2021. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az elven senkinek se legyen macskája, aki napi 8 órát dolgozik…

Nekem perzsám van, eddig is sejtettem, hogy egész nap alszik, amikor nem vagyok otthon, de amikor bejött a HO, erről meg is bizonyosodtam, gyakorlatilag el volt tűnve 9 és 16 között, max kora délután tolt egy kaja-kaparófa-alom kört, aztán visszafeküdt aludni.

Szóval ha csak ez az akadálya, nyugodtan legyen cicátok.

2021. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nyugodtan tartsatok macskát, nagyon jó körülmények ezek.

Viszont Ragdoll helyett én is mást javaslok, mert elég ragaszkodó fajta.

Inkább egy Perzsa vagy Brit cica jobb lenne, ők simán elnyerik a leglustább díjjat.

Vagy egy menhelyi keverék is megfelelő lehet.

2021. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 12:45-ös, köszönöm a témához kapcsolódó válaszod. Nem igazán tudom, hogy tudtam volna jobban megfogalmazni azt az intervallumot amit otthon töltünk, de legközelebb figyelni fogok erre is, elnézést ha nem voltam érthető!


Többieknek köszönöm a válaszokat. Az első válaszoló ötlete is jó, a lakáshoz szokott felnőtt cica, de kicsit szeretnénk (9-12 hetes) akinek az alap szocializáció már megvan a mamacicától, de a személyisége még a mi szemünk láttára fejlődik ki.


Ha bárkinek bármilyen véleménye, tapasztalata van még akkor ne tartsa magába, későbbi válaszokat is szívesen olvasok.

2021. júl. 5. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!