Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen problémája lehet a...

Milyen problémája lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves fekete, kandúr macskám. Észrevettem, hogy a nyakán oldalt felsórészében van egy kis dudor. Mikor közelebbről megnéztem olyan volt, mintha lenne egy tűhegynyi bemélyedés, s abban pedig egy kis fekete pontszerűség. Mikor a duzzanatot megnyomtak nagyon sűrű, fehér gennyre hasonlító váladék jött ki. Étvágya van, de talán túl sokat iszik és nagyon hullik a szőre, szinte a hasán alig van. A gerincoszlopánál is egyre ritkásabb, s a bőrénél pedig varas. Nagyon megijedtem, valaki tudna segíteni?

2021. júl. 5. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk vidd állatorvoshoz de minél hamarabb? 🤷‍♀️

Lehet összeverekedett másik macskával, valami belement és begyulladt, tályog, kullancs, gomba meg még ezer más dolog...

2021. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, miért nem állatorvosnál kezded? Ennyiből senki nem tudja megmondani, mi baja lehet, de ha ennyi szőre kihullott, akkor biztos, hogy valaminemű kezelést igényel! Vidd el állatorvoshoz!
2021. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Bármi lehet. Nem interneten kéne ezt kérdezgetni. Állatorvos majd megmondja, és meggyógyítja a cicádat.
2021. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Tályog, az én cicámnak is volt mert verekedett egy másik kandúrral aki megmarta és begyulladt neki:( szerencsére meggyógyult magától de ez egy kissebb seb volt, attól még vidd orvoshoz.
2021. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Verekedés nem jöhet szóba, mivel benti cica.

Orvosra pedig sajnos nincs pénzem,gyűjtenem kell rá

2021. júl. 5. 21:53
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Az szép. De akkor minek tartasz állatot, ha nincs pénzed elvinni egy sima állatorvosi vizsgálatra? Ha történik vele bármi baleset, ahol életmentő műtétre van szüksége, akkor csak hagyod meghalni vagy mi?
2021. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem hagyom meghalni, amiatt kérdeztem meg itt, hátha valakinek a macskájának is volt ilyen gondja és tud valamit mondani arról, amivel segíteni tudnék rajta. Amilyen hamar el bírom vinni, viszem is.
2021. júl. 5. 22:02
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Ezt úgy mégis hogy gondolod, hogy úgy tartasz egy élőlényt magadnál, hogy nem rendelkezel a biztonságos életben tartásához szükséges minimális anyagi fedezettel? Mondjuk 5-10 ezer forinttal? Most kezdesz el gyűjteni? Hogy pont addigra gyűljön össze, mire elpusztul? Olyan nagyon nem ijedhettél te meg! Ezek szerint gyerek vagy. Hát akkor talán fordulj a szüleidhez, és add el valamely ruhadarabodat az ócskapiacon.
2021. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Vidd el nyugodtan, holnap. Ilyen esetekre a legtöbb helyen van részletfizetés.
2021. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok minél tovább vársz úgy súlyosbodhat az állapota, ami azt is jelenti, hogy többe fog kerülni a kezelés, persze ami fontosabb a cica rosszabbul lesz.. Mindenképpen vidd el dokihoz és beszéld meg vele,hogy később vinnéd a pénzt vagy részletekben fizetnéd.
2021. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!