Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy garzonlakás elég lehet...

Egy garzonlakás elég lehet egy cicának?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkozok hogy beszerezzek egy cicát, azonban egy egyszobás garzonba élek. Szerintetek elég lehet neki ez? Nem baj ha nincs több szoba?
2021. júl. 8. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát, nem a legjobb neki, de a macskák nem olyanok, mint a kutyák, kisebb hely is elég nekik.
2021. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem baj, a macskák alapvetően lusta állatok, ha reggel meg este jàtszol vele az bőven elég lesz neki. El fog férni, hiszen kicsit állat
2021. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Neki még csak elég lenne, de neked kevesebb hely maradna😁
2021. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

A cicának szerintem alapvetően nem baj, ha van lehetősége mozogni (macskabútor/játszol vele), engem inkább az zavarna, hogy nekem nincs hova becsuknom magam, ha úgy van. Imádom a cicámat, de pl vele aludni éjjel nem lehet, mert 20 percenként felkelt valamivel. Ezen kívül pl az almot sem tudom, hova tenném, hogy ne legyen zavaró.


Azt is hozzátenném, hogy napközben annak ellenére, hogy tudna hova menni, mindig abban a szobában van (főként pihen), ahol én, szóval simán elvan ekkora helyeken, ha foglalkozva van vele és nincs túlpörögve.

2021. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

A nem kijaros cicak eleg orultek, ami nem csoda. Garzon is elegendo lehet, de el kell fogadnod, hogy ne legyen allatkinzas, ha mindenre felugrik, maszik, a polcokon garazdalkodik. Es nemcsak nem lehet fegyelmezni, de nem is jo neki.

Ha elhivatott cica rabszolga vagy, akkor oke.

2021. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Cicanak akar egy doboz is jo, de kell privatszfera, ahol mikor ugy dont, hogy egyedul akar lenni, biztonsagban erezheti magat.
2021. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

30 négyzetméteren lakom két macskával. Körberaktam, fúrtam faragtam a lakást polcokkal, mászó cuccokkal, játékokkal a falak mentén, különböző magasságban. Van nekik búvóhely is, doboz, szekrény mögött, alatt. Teljesen jól elvannak. Nem igazán használják ki a falakra helyezett cuccokat de azért néha fent is alszanak, vagy játszanak, egymással is.

Szóval szerintem nem ezen múlik, az tény hogy folyamatosan össze vagyunk zárva amikor itthon vagyok, nekem is és nekik is szükségük van “én időre”, ezt tök jól megtanultuk már. El nem cserélném semmiért, de néha valóban sok, út közepén az alom, nyávogás, mindig nézni nem ülök e épp rá valamelyikre... :D De nekem így szép az élet :)

2021. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
31%

Komolyan, neked mi bajod van?


Az csak egy macska, minek neki több szoba? Jó, hogy nem veszel neki egy kastélyt.

2021. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem egy fiúval költözöl össze? Az nem karmolja össze minden bútorod. Ráadásul ha normális, ki is elégít!
2021. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Macska szempontjabol valoban kb mindegy, hogy most 30 negyzetmeter vagy 60, viszont a te szempontodbol nem. Sok helyet foglal maga az alomtalca (macska wc praktikusabb, de az meg nagyobb is), az alom, mert azt is tarolni kell valahol, illetve nem is mindegy, hova rakod a talcat.

Ha rossz helyen van az alom, a cica siman ignoralja, mashova vegzi a dolgat, tapasztalat :D

Aztan a masik tema az, hogyha kifogsz egy olyan cicat, aki ejszaka szeret maszkalni, enni, almot hasznalni, tehat semmi extra dolgokat csinalni, ez azert zavaro lehet, felebredhetsz ra. Arrol nem is beszelve, hogyha esetleg a rajtad ugral, maszkal, mert ez is elofordulhat, nincs hova elzarni. Ezeket kell atgondolni, aztan merlegelni.


A karogokat meg nem ertem, minek szolnak hozza? Lehet macskat lakasban tartani, sot, ezerszer inkabb ez, mint az, hogy kivagod a kertbe, azt se tudod hol van, aztan megmergezik, elutik, stb. Es ennek semmi koze ahhoz, hogy van-e parja a kerdezonek, kivel lakik, hogy jon ez ide basszus??

2021. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!