Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 30 négyzetméteres garzonla...

Egy 30 négyzetméteres garzonlakásban tarthatok macskát?

Figyelt kérdés
Kettőt szeretnék, hogy tudjanak egymással játszani. Érdekel mások tapasztalata, aki szintén kis lakásban tart macskát. Elég nekik ennyi hely, ha vannak játékaik, kaparófa stb?

2020. márc. 19. 18:48
 1/8 MikeS13 ***** válasza:
100%

Igen tarthatsz, de kicsiként kellene odakerülnie, hogy eleve ehhez szokjon hozzá. Nekünk mindig volt macskánk ugyanekkora lakásban. Elvan, jól érzi magát. Még sosem járt kint, de nem is nagyon vágyik mert nem tudja milyen. Néha amikor egy-két pillanatra nyitva marad a bejárati ajtó, odamegy, kinéz, néha még ki is surran, de spurizik vissza gyorsan :)

Télen nem növeszt bundát, és nem is beteg soha. Nem bántja senki. Felmehet mindenre mert teljesen tiszta. Nálunk nem szönyeg van hanem járólap, így a szőre sem marad ott sehol. Napközben őrzi a lakást :D

2020. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy tarthatsz, nem tiltja a törvény. :) Exemnek volt macskája garzonban, nagyon jól elvolt ilyen kis területen is. Korábban kinti macska is volt, nem okozott neki túl nagy lelki traumát a bezártság. Valahol olvastam, hogy a macskák nagyon jól tudnak alkalmazkodni a kinti és a benti léthez is, hamar megszokják. Én személy szerint nem tartanék bent macskát, de ha valaki ezt szeretné, hát tegye.


Amúgy volt már macskád, tudod mivel jár egy benti macska tartása? Nem a kedved akarom elvenni, csak légy tisztában ezekkel a dolgokkal, mielőtt 10-15-20 évre örökbe fogadsz egy macskát. Csak pár apróság. Mindenképpen ivartalaníttasd, kínszenvedés a párzási időszak egy ivaros macskának, és nem is egészséges. Minden évben oltasd be, akár a cipőddel is hazavihetsz neki bármilyen nyavaját, ami megfertőzheti. A macskák szeretnek korán kelni, hajnali 4-5-kor felkelteni a gazdájukat, mert éhesek, vagy csak úgy rohangálni, játszani. Aztán amikor úgyse vagy otthon napközben, órákat alszanak. Nem csak a macskajátékkal, kaparófával fognak játszani, hanem mindennel, pl. a tapétán, ágyon, bútorokon élezik a karmukat, erről nem tudod leszoktatni, fogadd el, hogy ez a macskával együtt jár. A macskaszőr miatt gyakrabban kell takarítani, főleg mikor elhullajtja a téli bundáját. Nem magad miatt, a macska miatt. Ilyenkor szőroldót is kell neki adni, különben a szőrlabdákat kihányja, a belei is eldugulhatnak tőle, tapasztalat, ezzel nem szabad viccelni. Ha hosszú hajú van a lakásban, szintén gyakoribb takarítás kell, mert azt is megeszi. És nagyon nem vicces, ha egy lógó szardarabbal végigszalad a lakásban. Kihúzni nem szabad belőle a hajszálat, mert elvághatja a beleit, csak a végét szabad levágni. Csak pár apróság. Remélem nem vettem el a kedved a macskatartástól. :) Egyébként aranyos, imádnivaló jószág, doromboló mini tigris. De komoly felelősséggel jár, családtagként kell rá tekinteni, máshogy nem szabad macskát tartani.

2020. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
egy 30x30as dobozban is lehet macskát tartani ha nyugton van vagy döglött. kérdés,jó-e az neki. térdig fogsz járni a szőrben,főleg kettővel. A macska nem igényli hogy más macskával játsszon ha van elég egyéb érdekes dolog amivel elszórakozik napközben. Egy idősebb egyke,előtte bent tartott macskával nem lenne gond. Két kölyök lerombolja a lakást 1 hét alatt. Ja és együtt még rosszabbak mint külön,tapasztalat.Ha mondjuk a nippekkel teli polcon kezdenek el birkózni.. :D
2020. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MikeS13 ***** válasza:
60%

Kettesnek igaza van. Nálunk például nincs szönyeg csak járólap, és párom minden nap felmos, hogy a macsek semmit ne egyen meg vagy szedjen össze. Ha elmegy kakilniu, az almot ki kell takaritani utána mert szaga lesz, és nem elég kidobni, le kell húzni a vécén. Időnként nem árt megfürdetni a cicust, de szoktatni kell hozzá kiskorától mert ha hirtelen ugrassz neki szétkarmolja a kezed. Ha emeleten laksz ablakot sem tudsz nyitni csak ha becsukod addig a másik szobába. Az ajtónál is vigyázni kell, ne szaladjon ki. Elutazni csak úgy fogsz tudni ha viszed magaddal vagy valaki át tud menni etetni és almozni.

Beteg az sose volt, oltást, gyógyszert nem kapott, de ehhez az kell, hogy tisztaság legyen és sose menjen ki.

Rá tudod szoktatni, hogy éjszaka ne arénázzon, csak ne kapasd el. A szőre meg nem hullik ha pár naponta kifésülöd belőle ami úgyis kihullana.

2020. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MikeS13 ***** válasza:
42%
Még annyi, hogy egy kizárólag lakásban tartott macskának nincsen téli bundája. Nem növeszt, ugyanolyan marad mindig.
2020. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: 2-es vagyok, de van téli bundája, saját tapasztalat (sima házi macska, nem tenyésztett), nem poénból mondtam. És valamikor május-június között hullik a legjobban. Ja és igen, a napi többszöri fésülés tényleg sokat segít, azt elfelejtettem az előbb leírni.
2020. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, lehet tartani. :) Ketten viszont rosszabbak, lehet könnyebben összetörne ez-az..

Nekem törzskönyves cicáim vannak, csak bent, de valamennyire így is érezni a tavaszi és az őszi vedlést.

2020. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én, mint macskatartó és állatorvostan-hallgató írok neked :)


Etológia órai előadásunkból hoztam el ezeket az adatokat:

Vadmacskák: ‹ 5 cats/km2

Vidék: 5-50 cats/km2

Város: > 50 cats/km2

Lakás, eg.: 3 cats/75nm2 = 40 000 cats/ km2

Spontán koncentráció: 1-2350 cats/km2


A macskák nem igénylik másik macska társaságát, jól elvannak egyedül is, főleg ha beszerzel pár jó kis játékot, amivel elszórakoztathatja magát. De te is gyárthatsz olcsó játékokat (pl. lakásban össze-vissza kis műanyag pohárban jutalomfalat, amit ki kell halásznia).


Azzal is számolj, hogy az ajánlott macskaalom szám az macskák száma+1, azaz 2 macska esetén 3 darab. Nem tudom ezt mennyien veszik figyelembe, de ezzel lehet leginkább elkerülni, hogy a macskának ne alakuljon ki valamelyen ürítési problémája (pl. húgyúti betegség vagy bepiszkítás). Többek között problémát okozhat, ha nem szereti az alom helyét, zavarja valami benne (pl. szomszéd vagy saját macska zavarja ürítés közben). Emellett ajánlott a macskavécékbe különféle almot tenni, hogy a számára megfelelőbe végezhesse a dolgát.


Lehet, hogy imádni fogják egymást a macskák, de lehet, hogy egymás és a te életedet is megkeseríteni 2 egymást utáló macska.


Mi negyediken lakunk nagy terasszal (50 nm lakás+40 nm terasz). Van egy lassan 15 éves macskám. Szerencsénk volt, mert időben, még kicsiként hoztuk el. Sajnos volt 2011-ben egy másik cicám is, aki kb 6 hónapos lehetett mikor vidékről hozzánk került. Úgy volt, hogy hamarabb hozni fogják, de kb 3 hónapra elkóborolt. Így benne volt ez a vándorló, kalandozó, vadászó szellem. Mindennel próbálkoztunk, hogy ne legyen baja (műanyag borítás a korlátra,...), de végül galambok után ugrott és leesett :( A másik cicának sohase jutott ilyen eszébe.

Mikor a kis cica hozzánk került a régi macska depressziós lett. Úgy kell elképzelni, hogy egész nap az ágyban feküdt, nem mozdult meg. (Végül elvittük állatorvoshoz és az utazás elég volt, hogy ebből kizökkentse)


Ezt azért meséltem el, mert a cica kiválasztásánál nagyon fontos lesz, hogy honnan van a cica. Kis lakásba én olyan macskát ajánlanék, akinek tudod az előéletét. Pl. még kiscica esetén ha egy magányos cicát fogadsz örökbe, akit nem tudod meddig volt az anyukájával, milyen volt az anya gondozói viselkedése. Ez nagyon fontos a macska jellemében, mennyire lesz barátkozó, bújós, agresszív, magának való. Az is fontos egy macska fejlődésében, hogy egyke vagy sem, máshogy bánik vele az anyja.


Én vagy egy idősebb, nyugis macskát fogadnék örökbe vagy fiatal kiscicát (8 hét lenne a legjobb), akinek látom az anyját :)


És ne lepődj meg, ha az évek során rengeteget változik a macskád. Az én cicám rengeteget változott az évek alatt.

2020. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!