Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék nőstény cicát.Milyen...

Szeretnék nőstény cicát.Milyen tanácsokkal tudnátok ellátni a közeljövőre?

Figyelt kérdés

Mik azok amiket ti vettetek? Milyen nevelési gondjaitok voltak? Mikor ivartalanítottatok? Kisgyermekkel hogy jött ki a kiscica,szoktatható? Mekkorára nőtt meg és mivel etettétek?

Egyéb bármi is jöhet :)


Én eledelnek Carnilove eledelt néztem ki,tartalmaz taurint és lazacolajat is.

Tudom,hogy mindenki whiskasra esküszik,de nekem nem igazán bizalom gerjesztő ami a hátulján van..



2021. júl. 11. 11:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja igen,és szárazzal,konzervel vagy alutassakossal etetnétek?

Találtam több jó nedves eledelt is.Rosie's farm például elviekben 70%+ hústartalommal bír és ebben is van taurin,lazacolajat adhatok külön is.

2021. júl. 11. 12:03
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

A whiskas nem mondható jó minőségűnek, mindig nézd a kaja összetevőit, legyen benne minél több hasznosuló tápanyag a cicának, megfelelő mennyiségű fehérje.


Ivartalanítani fél éves kor előtt nem szoktak, ha elviszed dokihoz féreghajtásra, oltásra, akkor ő majd tájékoztat téged mindenről.


A méret teljesen fajtafüggő, illetve az is változó, melyik cica hogy jön ki a babákkal, gyerekekkel.


Amire biztosan költeni kell kaján kívül: alomtálca (jó, ha 2 is van belőle), alom, etető és itató tálka, érdemes kaparófát venni neki, szeretni szokták, néhány játék is jól jöhet, de sokszor egy kartondobozzal jobban elvannak, szóval nem kell túlzásba esned. Ha olyan a szőrzete a cicának be lehet szerezni egy nekik való kefét is.

Illetve az orvosi költségekkel is számolnod kell majd.

2021. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

"Kisgyermekkel hogy jött ki a kiscica,szoktatható? Mekkorára nőtt meg és mivel etettétek?"

Akárki akármit ír, neked mindegy, mert egyedfüggő.

2021. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Magas hústartalmú kaja mellett fedett alomtálcát javasolnék. Néhány cica jó büdöset alkot utána. Mi egy nap 2x adunk nedveset. Száraz mindig van előtte. Száraz kell, mert különben fogköves lesz a cica.

Fél éves kora előtt érdemes ivartalanítani. A gyerekekkel való viszonya, mérete a fajtától függ. Carny, Smilla, Purina nedvesből. Érdemes figyelni, hogy gabonamentes legyen a kaja, mert van cica, amelyiknek érzékeny rá a hasa.

2021. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
57%

Én amikor hozzám került a cicám akkor elsőnek vettem neki alomtálcát aminek nem volt teteje mert azt egy kis cica könnyebben használja. Alomból nagy kavicsos, szagelszívos, 10 literes almot vettem igaz hogy 16.000 ft de legalább sokáig elég és tényleg elszívja a szagokat.

Vettem neki ezen kívül:Tálkát, fésűt, macska füvet, szőr oldó pasztát, játékokat, és egy hordozó dobozt. később pedig vettem neki még fekhejet és kaparó fát.

Nevelési gondok egyáltalán nem voltak vele csak egy picit játékos volt és minden érdekelte.

3 éves korában lett ivartalanítva mert elkezdett a bal petefészke begyulladni és éppen hogy meg tudták mentenei szóval ajánlom hogy még kis korában ivartalanitsátok nehogy baja legyen.

Hát amikor meg született a hugom akkor féltékenységből sz*rt kent az ajtóra szét kaparta a fügönyt, a butorokat, megrágta a kábeleket.És egyébként mai napig féltékeny a hugomra meg mindenre/mindenkire hogyha nem vele van foglalkozva de mostmár nem csinálja féltékenységből a dolgokat hanem csak oda jön és piszkálodik.

De egyébként igen szoktatható.

Hát normálisnál egy kicsit nagyobbra nött meg de keverék szóval lehet hogy azért lett nagyobb mint az átlag cicágk.

És rengetek eledelt ki próbáltunk de volt olyan amit kezdetben nagyon szeretett mostmeg már ott hagyja. Szóval márkát nem igazán tudok mondani hogy mit adj neki. Szerintem próbálj ki többet és kiderül hogy melyiket szereti.

És én egyébként konzerveset és az alutasakosat felváltva adom neki és száraz táp is mindig van ki rakva neki.

+Jutalom falatból vannak ilyen husival töltött párnáckák és én még abból adok neki napi egyet.

2021. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!