Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mesélnétek, hogy viselték az...

Mesélnétek, hogy viselték az ivartalanítàst és az azt követő bezàrtsàgot a cicàtok? És ti?

Figyelt kérdés

Kinti benti (reggel és késő délutàn a kertben lődörög pàr óràt) làny cica.

Péntekre van időpontunk.

Előtte kaja megvonàs 15 óra, ivàs megvonàs 10 óra (kicsit sokallom, sajnàlom szegényt). Természetes betartjuk, amit az orvos mond, egyszer kell kibìrnia neki is és nekünk is.


2021. júl. 12. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Reggel 10-kor megvolt az ivartalanítás, délután 4-kor már elhozhattuk az állatorvostól. Kapott kis ruhácskát, az rajta volt egy pár napig (hogy ne nyalja a sebet).

Elég kába volt, de estére/éjszakára kitisztult, akkor már ehetett-ihatott.

Ezen kívül nem volt semmi különös, talán még másnap egy kicsit étvágytalanabb és bújósabb volt, mint szokott, de utána már semmi sem volt másabb.

Annyi, hogy mindenképp tartsd bent a házban, amíg be nem gyógyul a sebe.

2021. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%

Az én nőstény cicám egy hete lett ivartalanítva.


A kajamegvonást viselte a legrosszabbul, a műtét után semmi baja nem volt. Ahogy hazaértünk egyből kijött a hordozóból. Kicsit esetlenül mászkált a lakásban,de este már rendesen evett, éjjel sem volt vele gond. Másnap még bent volt, de utána kiengedtem, mert nagyon nyüszített.


Úgyhogy szerintem ha nem lesz vele gond akkor pár nap után te is kiengedheted, ha nem bírja a bent létet.

Ő is kapott ruhát, minden nap megnézem a sebet, de nem lett vele baj így sem, hogy kint volt (a kertben van egész nap). Pénteken viszem varratszedésre.

2021. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Az enyém elég nehezen viselte. Tavaly augusztusban lett ivartalanítva, nőstény, kinti-benti. Azt tudni kell róla, hogy nagyon nem szereti a bezártságot, kicsikorában próbáltuk csak bentre szoktatni, de olyan lehetetlen helyeken szökött ki az udvarra, hogy muszáj volt kiengednünk. Ezért nehezen is bírta az ivartalanítás utáni bezártságot.

A műtét után nagyon sokáig kába és zavarodott volt, délután 5-re vittük, de csak este 11 fele mertünk adni neki egy kis vizet meg egy kis puha konzervet, mert még akkor is kába volt. Ő először nem kapott se gallért, se ruhát, csak egy tapaszt a sebére, amit folyton le akart szedni. Egyébként ennek a tapasznak egy darabja szépen bele is ragadt a sebébe, szóval vissza kellett vinnünk hogy kiszedjék és kitisztítsák neki, ezután kapott egy kis ruácskát, amit hát eléggé utált. Egyébként szökni folyamatosan próbált kifele, ivartalanítás másnapján már ki is szökött az udvarra, onnantól kezdve kb. 15 percenként ellenőriztem, hogy bent van-e még a házban. A sebe elég lassan gyógyult, az átlagos 10 napból lett majdnem 3 hét, mire úgy voltunk vele, hogy lejöhet róla a ruha és kimehet az udvarra is.

2021. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Kinti fiú és lánycicát is ivartalaníttattunk. Előtte való nap 4- kor vittük őket, következő nap 4-kor hoztuk délután vissza. A fiú cica éjjel már kint aludt, a lány bent ketrecben. Semmi probléma nem volt.
2021. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Benti-kinti kandúr. Vacsot, reggelit már nem kapott. Délután vittem dokihoz. Az ébredése nagyon gyötrelmes volt, azt mondta a doki 15 lerc és magához tér de vagy fél, 3/4 óráig kába volt, fel se kelt, már hívni akartam a dokit, hogy mi van. Aztán magához tért, szegényem maga alá pisilt a hordozóban, ezért ki kellett vennem, hogy kimossam. (Tegyél a hordozóba pelenkát, ha nem akarod a pisis macskát mosni) Szörnyű esténk volt. Esett, kelt, nem lehetett egyedül hagyni, mert ki akart menni. Kimentem msodóba, erre ugrált a párkányra, amiről persze leesett. Hál Istennek nem lett baja. A kanapéra is odapisilt, hetekig pucoltam ecetes vízzel, mire kijött a szag. Aztán úgy aludtunk, hogy én feküdtem, mellkasomra fektettem, betakartam, akkor a bódultság miatt elaludt, még rám is rám pisilt. Nem tudom honnan jött belőle ennyi pisi 😅 De félóránként megébret, fordítani kellett rajta, mert elzsibbadt, akkor visszaaludt. De én egy pillanatra se aludtam, csak ilyen félálomban voltam, annyira fogtam szegényt. Aztán reggel felé kimentünk a friss levegőre. Egy csapásra elfújták a bódultságát, a hajnali levegő meghozta a hatását (tavasz volt). Akkor már nem is kóválygott, rendesen ment.


Szóval mozgalmas estém volt :D De nem baj, megérte, inkább ez, mint 3 faluval odébb csajozzon.

2021. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!