Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska letépheti a farkát...

A macska letépheti a farkát menekülés közben?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A gyík igen, a macskára nem annyira jellemző.
2021. júl. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Csak a gyíkemberek macskái szokták ledobni a garkukat menekülés közben.
2021. júl. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz hogy pl a kutya a végére ráharap, vagy pl beakad valahová, előfordulhat hogy leszakad egy része, de inkább a bőr szakad le róla olyankor neki, sajnos láttam ilyet, mikor a kutya gyorsabb volt mint amire a macska számított.
2021. júl. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlősöknél, legalábbis a nagyobbaknál úgy tudom hogy a farok a gerinc meghosszabítása, szóval ha le is tépi mert felakad annál fogva valahova és ez az egyetlen menekülési lehetősége akkor elég rendesen sérülhet maga a gerinc. Ha erős rántás éri is ugyanez. Apuméknál volt olyan macska akinek kis csonk maradt csak meg, de neki leharapta talán egy kutya, erre nem emlékszem.

(Patkány, egér, degu stb más ilyen szempontból. )

Állatmentős videóban láttam olyat hogy egy cica a farkánál fogva akadt fel egy rácsra vagy valami kerítésre, és ahogy próbált szabadulni összevissza törte a farkát, talán még az egyik lábát is :( csóri, megmentették és felépült, le nem szakadt neki, de ha jól emlékszem amputálni kellett.

2021. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Direktbe nem tépi le magának, mert elég nagy szüksége van rá az egyensúlyozásban. Balesettől inkább.
2021. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!