Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktattátok össze a...

Hogyan szoktattátok össze a kutyátokat a cicátokkal?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hosszú lesz, de most először kell egymásra hangolnom két állatot. Eddig mindig cicás kutyám és kutyás cicáim voltak, akiknek természetes volt a másik jelenléte.

1 éves ivartalanított kandúr kinti-benti cica, 9 hetesen került hozzánk. A kutyus fél éves kistermetű kan kutya, 3 napja van nálunk.

A kutyus rendkívül játákos, mindenkivel játszani akar, a cicával is. A macsek ezt kicsit nehezményezi, de látszik rajta, hogy érdekli a kutya. Hiába próbálom pórázon bemutatni őket egymásnak, sajnos párszor már megugrasztotta/kergette a kertben a kutya, de ilyenkor csak behúzódik egy bokor alá és lesi az alkalmat, hogy megint meglássa a kutyát, néha mintha direkt hergelné. Ha bejönnek akkor is pórázon van az ismerkedésnél a kutya. Leülök közéjük a földre, egyik oldalamon a macsek, másikon a kutya. Mindegyiküknek jutalomfalatokat adok, ha nyugodtak. A macsek ilyenkor az oldalára fekszik vagy hanyatt, még a szemét is becsukja. Hámmal vissza tudom fogni a heves reakciókat a kutya részéről. Így már össze is szagoltak, megszaglászták egymást, nem volt fújás sem, csak ha elege van, akkor arrébb megy a macsek, vagy megunja a kutya az unalmas „játékot” és ott hagy minket.

Ugye van remény, hogy összebarátkoznak vagy legalábbis nem fogják egymást kiidegelni?

Én bizakodó vagyok, csak félek, hogy nehogy elrontsak valamit.



2021. júl. 15. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincs agresszió akkor szerintem nincs gond. Nem tudod garantálni hogy barátok lesznek, de a kiegyensúlyozott együttélést tudod kontrollálni. A kutya nevelésével, szoktatással, féltékenység gátolásával.

Én úgy oldom meg, hogy a 3 éves macskám mellé kölyök kutyát fogadok örökbe, aki legfeljebb közepes testű lesz.

2021. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ezt a macska megoldotta simán: az első találkozásukkor jól felpofozta a kiskutyát. A kiskutyából azóta nagy kutya lett (németjuhász), de még mindig fél a macskától.
2021. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
A kutyáink ismeri mit jelent az "enyém" szó, így egész gyorsan elfogadták a mi cicáinkat. De az idegen macskákat nem tűrik.
2021. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerencsére csak én paráztam túl a dolgot. A kutyus és a cica simán összeszoktak. Most már csak egymás mellett hajlandóak enni. A játékuk javát továbbra is a kergetőzés teszi ki, de legalább igazságosan teszik, mert a macsek is kergeti a kutyát (Jajj a kertnek!). 😂

Aludni még nem tudnak egymás mellett, mert valamelyikük csak addig piszkálja a másikat, amíg játék lesz belőle.

A kutyus egyébként az idegen cicákat sem bántja, maximum a frászt hozza rájuk a kergetéssel, de van már 2 szomszéd macska cimborája is. Ők amúgy a mi cicánkkal is jóban vannak. Úgy érzem kemény meló lesz a kert épségét megőrizni... 😁

2021. júl. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!