Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aktívan kutyázó, utazgató...

Aktívan kutyázó, utazgató emberek! Ti hogyan szoktattátok boxhoz a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy a kutyámnak egy stabil boxba szoktatása legyen, mert a nyáron több helyre is megyek vele, és a hétköznapokon is szükséges néha. Ti hogyan csináltátok, milyen módszert használtatok, és mennyi időt vett igénybe?

2015. jún. 9. 15:21
 1/7 A kérdező kommentje:
4 éves, felnőtt kutyáról van szó.
2015. jún. 9. 15:23
 2/7 Szamócaszerelő válasza:
Nálam kb 0másodpercet, leraktam kinyitottam és bement magától. Szerintem élvezi vagy nemtudom. Szeret benne pihenni:)
2015. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém még kölyök volt, amikor elkezdtük boxban hordani. Előbb kitettük nyitott ajtóval a boxot, és jutalomfalattal becsalogattuk. Utána kijött, az ajtót nem zártuk be. Aztán beraktuk a kocsiba, úgy csalogattuk be, és elvittük kutyasuliba, sétálni az erdőbe, rétre, csupa olyan helyre, ahol szeret lenni. Hamarosan már magától jött, ma meg már ha meglátja, hogy megyünk a boxszért, hívni se kell, annyira nagy örömmel jön. Alig bírja kivárni, míg beszállhat.

Míg betesszük a boxot a kocsiba, addig le kell ülnie, mikor szólunk, hogy jöhet, úgy ugrik be, már fekszik is le, várja, hogy induljunk:)

2015. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Betettem , és amikor kellett kivettem. Mármint a kutyát. Ha jól lefárasztod előtte, vagy minden utazás célja eleinte egy jó kis úszás, vagy valahol rohangászsás.
2015. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Betettem amikor kellett kivettem. Ennyi. Hisztériázott persze eleinte de nem szabad engedni neki. Mostanra csak kinyitom a box ajtaját már kérni sem kell, bemegy magátol. Tudja, hogy ez nem választási lehetőség. Nincs idő arra hogy könyörögjek neki meg csalogassam meg ilyenek.
2015. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Igazából nem igazán autóban való szállításra kellene, hanem arra, hogy eltudjam "tenni" néhány órára majd nyáron, ha megyek valahová. A gond csak az, hogy visít benne. Terápiás oktatóval megnéztük: nem szeparációs stressz, csak sima hiszti.
2015. jún. 10. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a visítással. Tessékeld be a boxba, ha bent van dicsérd meg (de csak ha nem visít épp). Mikor visít ne foglalkozz vele, ha abbahagyja és nem visít egy percig akkor engedd ki, jutalmad meg. A lényeg, hogy a helyes viselkedést jutalmazzuk a negatívat ignoráljuk.
2015. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!