Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki szfinx macskát tart,...

Aki szfinx macskát tart, miért éppen azt választotta?

Figyelt kérdés

2021. júl. 16. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem még nincs, csak 2 hatéves szőrősbőrös cicókám.

Nagyon szeretem Őket, de 10-15 év múlva (jó sokáig fognak élni az imádaromtól, ebben biztos vagyok) ha meghalnak, akkor tuti szőrtelen macskám lesz, mert minden ruhám, függönyöm és szőnyegem hamar tönkre megy jelenleg, a bögréken, az íróasztalon, de még a wc ülőkén is szőr van...

Pedig naponta takarítok.

A az a görgős szőrleszedő szinte teljesen haszontalan a ruhákon.

2021. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Sztem rondák. Inkább takarítom utána a szőrt.
2021. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a szőr miatt. Egy panellakásban elképesztő teher tud lenni, hogy naponta többször is porszívózni kell utána. Allergia miatt esetleg.
2021. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy előttem már írták valószínűleg a szőr miatt. Nekünk 2 cicusunk van, akik csak bentiek. Ha nem fésüljük ki minden nap a bundijukat, akkor konkrétan minden szőrös miattuk. Nyilván egy szőrtelen macskával kevesebb a gond ilyen téren, de ők más téren problémásabbak.
2021. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Azert azt tudni kell, hogy nekik is van pihes szoruk itt-ott, persze, nem annyira feltuno nyilvan, ha hullik, de nem is teljesen csupaszok. Allergiaval meg vigyazni kell, ugy tudom, hogy nem feltetlenul hipoallergen macskak, ugye a nyalaban (es vizeletben es az elhullot hamsejtekben) talalhato feherjere erzekenyek inkabb sokan, amit a macska/kutya felvisz utana a szorere, es ez a problema.


En nem a szor miatt valasztanam, van szoros macskam, jo minosegu etellel, napi fesulessel, vitaminokkal kordaban lehet tartani a szorhullast, napi egyszer eleg porszivozni es kesz a nagy takaritas. En azert valasztanam, mert egyszeruen tetszik a kinezetuk, szemelyiseguk. Egyszer talalkoztam egy szfinx cicussal, rogton beleszerettem, hihetetlenul okos volt, erdeklodo, bujos. Nekem csak egyetlen egy felelmem van a fajtaval kapcsolatban, meg pedig az, hogy telen mennyire kell futeni, hogy ne fazzon a cica. Mert en maximum 20-22 fokban erzem jol magam, de azt hallottam, hogy 23-25 fok kene neki, allandoan, nem ingadozhat.

2021. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
1# Nem fésülöd őket?
2021. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok.

De fésülöm Őket, meg 5 ezer foront / kg-os tápot kapnak.

Lazac meg kenderolajat is.


Így is minden szőrös.

2021. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Itt semelyik válasz sem hasznos? Nem értem miért kell mindet lepontozni...
2021. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak lesz majd. Azért tetszik, mert személyiségre hasonlít a sziámihoz,csak nyugisabb. A legtöbbet lehet öltöztetni. Olyan mint egy baba.
2021. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
A szőrtelen macska bőrére is lehet allergiásnak lenni. Az biztosan nem oka. Arra vannak hipoallergén szőrű macskák pl. Szibériai.
2021. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!