Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik cicám még 1 éves...

Az egyik cicám még 1 éves korában leesett az erkélyről, szanaszét törtek a lábujjai, eddig nem volt semmi gond belőle, de az utóbbi időben elkezdtek elfordulni és a körmeit sem tudja már úgy élezni mint eddig. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy kb fél éve kezdtem el vágni a karmait, mert már majdnem belenőtt a tappancsába. 3 darab ujja ilyen, egyre furább szögben állnak, és ahogy lép is azt látom hogy kellemetlen neki ez.

Azon gondolkozom hogy talán a műtéti úton való karom eltávolítás lehetne megoldás neki, csak ez a 3, a többivel minden rendben. Tudom hogy ez alapból kegyetlenség és eszembe se jutna, olvasgattam a témáról de számomra releváns információt nem igazán találtam.

Van itt valakinek hasonló tapasztalata?

Eddig egy állatorvost kérdeztem meg, ő azt mondta hogy nem jó, meg sem hallgatott :/



2021. júl. 17. 03:01
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Igaza van, hogy szegény állatbántalmazásnak minősül babrálni a karmait, de megértélek. Ahogy ebben a sztoriban említetted, minél hamarabb szükség lenne egy orvosra és egy megoldádra, nagyon gyorsan!! Muszáj vágnod a karmait, ha eddig más opciót nem találsz. Ez a műtétes dolog amúgy nem rossz ötlet, műtét után még össze kell szedni a cicust. Szerintem állatorvos (másik) találna rá megoldást, érdeklődj körbe a közelben lévő orvosoktól milyen megoldást ajánlanak, mit tartanak a legjobbnak. Budapesten szerintem a legkönnyebb, de az ország megyeszékhelyein is vállalnak asszem. Elkezdek olvasgatni mit lehetne még tenni a cicussal. Rendes tőled, hogy ezek után is foglalkozol vele, szerintem annyian eldobták volna, meg nem is foglalkoznának azzal milyen a körme.. legjobbakat kívánom a cicusnak és hogy legyen megoldás
2021. júl. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Elviszed egy rendes, jóhírű orvoshoz. Megvizsgálja és eldönti mit lehet tenni.

Egyébként mikor eltörtek az ujjai, elvitted orvoshoz? Akkor mit mondott/csinált? Nem mindegy.

2021. júl. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Feltételezem a csontjai állnak rosszul, azért nő be a karma. Nem lenne célszerűbb a mancsában lévő csontokat megműteni? Ha körmöt élezni nem is tud utána, legalább kifelé nő majd, nem a saját lábába. Levágni a teljes karmát kvázi csonkolás, mintha neked az ujjadból vágnának le, és bizonyítottan nagyon rossz hatással van a macskák mentális állapotára. Én inkább a szabálytalan csontozatot korrigáltatnám.
2021. júl. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Benti cica, idén lett 10 éves, ivartanított. Akkor még a szüleimmel laktam, azóta már elköltöztünk és nem volt több baleset. Természetesen elvittem azonnal orvoshoz amikor ez történt, volt röntgen is meg ultrahang, de annyira aprók azok a csontok hogy nem lett volna értelme műteni. Nem álltak keresztbe vagy ilyesmi, rögzítették csak. A két mellső lábikóján ilyenek.

Eddig semmi baj nem volt, élezte, egyedül annyi látszott hogy ezt a hármat nem tudja teljesen visszahúzni.

Lehet hogy egy korrigáló műtét is megoldja.

Köszönöm a válaszokat!

Akkor hívogatni fogok több rendelőt, érdeklődöm mit javasolnak. Csak annyira negatívan reagált az akivel beszéltem hogy gondoltam megkérdezem itt hátha van valakinek tapasztalata.

2021. júl. 17. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Lehet csak simán begyulladtak, mert folyamatosan rossz szögben állva terhelődnek. Vidd el dokihoz! De ne ehhez.. Műteni nem fogják, idős, nagy a kockázat!
2021. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

10 évesen azért még nem kimondottan idős egy benti cica :)

Holnap hétfő, hurcibálni nem fogom de telefonálok pár kiszemelt rendelőbe. Aztán amelyik szimpi oda elviszem.

2021. júl. 18. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Találtál rendes orvost? Mit mondtak?
2021. júl. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 éves neked hol idős a műtéthez? Enyémet 14 évesen műtötte meg az állatorvos, és utána még simán élt egy évet.
2022. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!