Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Zabálós cicánál megoldás, ha...

Zabálós cicánál megoldás, ha hagyom zabálni?

Figyelt kérdés
Ha folyton csak enne, semmi sem elég neki, akkor ha előtte hagyok sok kaját, amennyit képtelen megenni és mindig újratöltöm, hogy folyamatosan előtte legyen a sok kaja. Akkor rájön, hogy nem kell zabálnia, vagy csak dagadtra, majd halálra zabálja magát?

2021. jan. 30. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hagynám előtte. Nekem igaz,kutyám van,de kölyök kora óta ilyen. Addig enne,ameddig ki nem pukkadna. Úgyhogy nem is hagyunk neki kint kaját,csak tőlünk kap.


Lehet a te macskádnál ez is beválik, de én nem hagynék kint neki,ha mindent felzabál. (Persze myilván előbb utóbb tele lesz és befejezi,de szerintem másnap folytatná tovább).

2021. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet hagyni. Okozhat egészségügyi problémát, elhízást pl, ha nem jó minőségű étel, akkor májkárosodást, veseproblémákat is akár. Van olyan macska, amelyik hányásig zabálja magát, az sem túl jó. Porciózd neki a kaját, annyit, amennyit előírnak a kora és súlya alapján, és ne hasson meg a könyörgése. :D Galádul hangzik, de erre van szüksége és boldog és kiegyensúlyozott élethez.
2021. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Milyen élelmet kap ? A tasakos alus vizes hasztalan dolgok és a felvágottak is meg a gagyi olcso tápok . Féreghajtás volt ? Ekkor folyton eszik de nrm fejlődik .
2021. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer tettem egy próbát. Van egy automata etető, amibe 300 g száraztáp fér. Teliraktam és előtte hagytam. Körülbelül egy óra leforgása alatt megette a 300 g-ot és még mindig evett volna! Nem megoldás, mert az ilyen macskák nem tudják hol a határ, ha ő szabályozná akkor megbetegítené magát.
2021. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A másik cica miatt kéne, mert ő meg ha nincs előtte folyton, akkor elfelejt enni, hiába kínálom napi 3x, ha mindig 5-10 gramokat eszik mindenből.

A zabálós meg feleszi mindet előle, meg ha külön esznek akkor is rágás nélkül csak nyeli, tömi magába.

Azt hittem, ha látja mindig ott van, akkor rászokna, bár piciként sem vált be, de azt hittem kinövi mostanra vagy rászoktatható.

2021. jan. 30. 17:03
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja, húsos tápokat kap, többfélét is, mert a keveset evőnek váltogatni kell, hogy egyen. Szóval Carnilove, Applaws, Purizon, Real Nature Wilderness. Ezeken belül is többfélét kapnak, mindig mást.

Egyszer anyukám hozott nekik 3 kiló whiskast, ugyanannyit zabált belőle.

2021. jan. 30. 17:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a másikat naponta többször különítsd el hogy egyen. Én is ezt csinálom a válogatós macskámmal, mert különben elfogyna, a másik mindent felenne előle.
2021. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a válogatóst többször etetem. Főtt hússal, szárazzal.

A zabálósnak olcsóbb tápot adok, úgyis megeszi még a karton papírt is, száraz kenyeret, mindent.. Multifit sensitive. Ha épp bekap belőle egy kicsit a válogatós, az se gond.

Ettől nem megy a hasa, nem hányt.


Napi 2x rakok ki teli tálat. Rögtön elpusztítja.

Vettem már amúgy etetőt is zooplusról de széttörte.

Azt hiszi magáról hogy tömni kéne mint a ludat.

2021. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha esetleg tennék egy utolsó próbát, akkor meddig várjak vele, ha nincs javulás? Egy héttől még nem lesz baja, ugye? Ha annyi idő alatt nem enyhül semmit a helyzet, akkor hagyom, így jó?
2021. jan. 30. 19:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Külön etesd őket, az egyik azért zabál, hogy ne jusson a másiknak. A kutyák, macskák között sajnos sok irigy van.

A kaját előtte hagyni meg azért nem jó ötlet, mert először talán csak elrontja a gyomrát, de idővel Garfield súlyú lesz. Pláne ha tényleg az a fő cél, hogy a másik elől megegye.

2021. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!