Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rugdossa macskám a...

Miért rugdossa macskám a saját fejét?

Figyelt kérdés

Mosakszik, nyalja a hasát vagy épp hátsólábát és elkezdi rugdosni a saját fejét vele. Látszik, hogy nem akarja, mégis csinálja.

Rendszeresen parazita-mentesítve van, csak benti cica, ki nem járkál, ivartalan.



2021. júl. 19. 10:05
 1/6 anonim válasza:
88%
Ha nem vakaródzás akkor az a fajta "önkételen" reakció természetes. Hasonló, mint amikor téged megcsikiz valaki. Kutya hasát/lábhajlatát vakargatva a kutyák is csinálják (hanyattfekvésben).
2021. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ne tartsak attól, hogy esetleg idegrendszeri betegség miatt? Habár még kimondottan ez nem volt felülvizsgálva, mindig kimegy a fejemből, amikor orvoshoz megyünk.
2021. júl. 19. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem, ez természetes macskáéknál, eddig ami macskát láttam, mind rugdosta magát, meg a saját lábát megharapja.


Ahogy első válaszoló mondja, én még csak vakarózáskor láttam ilyet. Benne van egy védekező reakció ami erősebbre sikerül néha, amikor érzékeny területen vakarja magát.


Bolondok... XD

2021. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs lefárasztva, unatkozik, vagy tényleg kicsit butuska. Az én macskám is csinál ilyen hülyeségeket, neki rohan az ajtónak, beveri a fejét a széklábába, stb. Nem egy okos cica. :D
2021. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Droopy kutya is a fejét rugdosta, mikor a táncosnő megcsókolta. 😁
2021. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez reflex lehet :) Inkább vicces, mint aggodalomra okot adó.
2021. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!