Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam össze a két...

Hogyan szoktassam össze a két macskát?

Figyelt kérdés

Nemrég hoztunk egy 3 hónapos cicát a 3 éves macska, es még ket kutya mellé.Az új cica a szobámba van, a másik pedig kint van (kertes hazunk van ).Amióta elhoztuk az új cicát a másik nem szeret bejönni csak enni jár haza,mindig rögtön kimegy amint végzett.Ez azért van mert régen mindig a szobámba aludt nap közben is de így most nem jön be a szobámba.Egy rács van felszerelve az ajtó kerethez hogy a klíma jöjjön a szobába de a cica ne menjen ki,mert még nincs meg egy oltása így nem lehet osszeengedni a többi állattal(De a kutyák és az új cica jól kijönnek egymással,annak ellenére is hogy csak rácson kersztül talalkoznak).Amikor a macska bejön enni már rögtön fújtatni és morogni kezd még annak ellenére is hogy néha nem is látja.Próbáltuk,hogy nem engedjuk ki rogton amit vegzett a kajalassal de akkor is folyamatosan morgott és fújtatott még a ket kutyára is pedig már ők eléggé össze vannak szokva(együtt is alszanak néha).Nem tudom hogyan szoktathatnam össze a ket cicát.

Akinek van ötlete,tanácsa,megoldása az kérem írjon.

Előre is köszönöm a válaszotokat.



2021. aug. 2. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A gond az, hoyg az új cica ott van most, ami a réginek a területe volt. Jobb lenne, ha másik helyiségbe tudnád az újat tenni, ahová a régi nem szeretett igazán bemenni.

Ha midnkettönek van saját területe a lakáson belül, akkor sokkal könnyebben összeszoknak, de még így is hosszabb idö, akár több hónap is lehet.

2021. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ismered a ,,pokoli macskák" című sorozatot az animal planet-en? Érdemes nézni, mert sok ilyen eset van benne és hasznos tippekkel van tele! Nekem is van egy cicám, ebből a sorozatból szedtem ki infókat, és egy kezelhetetlen cicából egy okos és kedves cica lett :) 25/L
2021. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Facsiga69 válasza:
Amikor először hallottam a macskaterápiáról, magam sem hittem. A saját szememmel kellett látnom, ahogy a macskapszichológus rávette Mircit, hogy először doromboljon Cirminek. Nagyon ajánlom: Googleön könnyen lehet találni szakértőket.
2021. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!