Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam össze két...

Vanamana kérdése:

Hogyan szoktassam össze két fiatal lány macskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! A kérdésem a következő. Van egy kb 3 hónapos lány cicusom a neve Pite. Nem rég örökbe fogadtunk egy 1 hónapos ismét lány cicust Szotyit. Szotyi először barátságosan közelített Pite felé de , Pite elkezdte fújni rá. Így inkább külön szobába raktuk őket . Sajnos ahányszor össze kerülnek fújnak egymásra vagy neki akarnak menni a másiknak amitől megijedek és inkább szétválasztom őket.

Néha cserélem őket a 2 szoba között ,hogy mind2 szembesüljön egymás szagával .

DE egyszerűen nem tudom ,hogy mit tegyek :( Már morognak is egymásra... valaki tudna segíteni ??? Vagy tanácsot adni ?:(((



2016. aug. 26. 14:45
 1/3 Ritter Jázmin válasza:
1 hívd oda mind a kettőt és simogasd őket 2 Egy tálba adj nekik tápot 3 Zárd őket össze és addig ne engedd ki őket amíg nem karmolják egymást és ha ez mind nem segít vidd el az állatorvoshoz őket.
2016. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Nekem is hasonló volt a helyzet csak nekem az egyik cica lány volt a másik fiú. Én úgy tudtam őket össze szoktatni, hogy bevittem hordozóba a cicát és bezártam, hogy véletlenül s essenek egymásnak, aztán cserélgettem őket benne és mindig szaglászták egymást igaz az elején még morogtak meg fújtak egymásra de aztán reggelre megunták a veszekedést :)Amikor kiengedtem a fiú cicát a dobozból akkor már nem fájtak egymásra igaz kicsit távolság tartóak voltak de már nem akarták egymást szétszedni, nekem így sikerült össze szoktatnom őket .
2016. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én az új cicát egy jó nagy kutyaketrecbe tettem, amikor otthon voltam figyelni. Persze félig letakarva, hogy legyen bújóhely is. Meg volt egy polc is benne, alatta homokkal. Kölcsönkaptam, direkt az ismerkedés idejére.


A kaját úgy raktam, hogy közel legyenek egymáshoz, egyik kívül, másik belül.


Így is hetekbe kerül, de macskáknál két fő dolog van, a lassan meg a halkan.


Nálad külön jó dolog, hogy a nagyobbat most fogják majd műteni, és akkor a műtét után lehetne a ketrecbe tenni, és a kisebb látná, hogy beteg. Nálunk az orvostól hazahozott cicákat a többi mindig jobban szereti, mint máskor különben. Ki tidja miért, de képesek fél napot egy napot mellette gubbasztani, amíg jól nem lesz.


Meg kell várni, hogy ők közelednek egymáshoz. Szép lassan, maguktól.

2016. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!