Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kapjak el egy vad...

Raven :) kérdése:

Hogyan kapjak el egy vad kiscicát?

Figyelt kérdés
Valaki nem rég kidobott egy kiscicát a házunk körül. Nagyon félős és nem bízik az emberekben. Adtam neki enni, nagyon éhes volt. Aztán megpróbáltam elkapni, de nyilván megijedt szegény és rám fújt, én meg reflexből elengedtem... A cica bebújt egy bokorba és nem akart többet előjönni, de szeretném holnap is megpróbálni. Viszont azt hiszem, már egyáltalán nem bízik bennem. Hogy foghatnám meg úgy, hogy ne tudjon harapni és karmolni? Nagyon szeretném minél hamarabb elkapni, mert itt nagy az esélye hogy valaki megmérgezi vagy elüti egy autó :(

2021. aug. 6. 21:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

Karmolt is, vagy csak fújt?

Mi kaptunk egy nagyon félős cicát télen, ő is fújt, de nem bántott, őt napokba telt megszelídíteni, azóta meg fél kimenni a házból.

2021. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Imádom az ilyen trollokat, esküszöm :D Szegény macska éhezik, a járókelők ijesztgetik, vizet nincs honnan kapjon... Ha otthagyom, akkor nem sok esélye lenne a túlélésre.
2021. aug. 6. 21:46
 3/34 A kérdező kommentje:
2-es: Csak fújt egyet, de szerintem ha nem engedtem volna el, megharapott volna (volt már példa ilyenre, mert nem először mentenék macskát :'))
2021. aug. 6. 21:48
 4/34 anonim ***** válasza:
64%

Ha tényleg kicsi a cica akkor valami nagyobb ketreces vadállat csapda?


Valami ilyesmi?


[link]

2021. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Van egy ketrecem, csak nem szívesen járok vele, mert egyszer egy cica bepánikolt és elkezdett ugrálni benne. Én meg kiengedtem, mert féltem hogy összetöri magát...
2021. aug. 6. 21:51
 6/34 anonim ***** válasza:
74%
Odaülsz a tányér mellé. Ha éhes odajön, amikor elkapod szét fog karmolni. A bizalom építése otthon fog zajlani.
2021. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Thunderfairy ***** válasza:
48%
Esetleg többszőri etetésel itatással magadhóz szoktatod.
2021. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
56%
A TARKÓJÁNÁL a feje alatt. Így szállítja őket az anyjuk is. Akkor nem tud megharapni .De jó erősen, és ne húzd magad felé, mert belédszúrja a körmeit.
2021. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%
Játékkal! Jobban beválik, mint kajával. Akár cipőfűzőt is használhatsz. Félreteszi a félelmét a játék miatt, így kevésbé fog rád fog figyelni, oldod nála a stresszt. Hagyd egészen közel jönni hozzád és kapd el, lehetőleg úgy, hogy ne lássa nagyon a kezed. Lassan mozogj. Hamegfogtad, szorítsd magadhoz, hogyne tudjon bántani, illetve ne ugorhasson ki a kezedből. Miután befogadtad, kell még neki idő szelidülni. Kb mennyi idős? A fogantyús (ahogy az anya macska cipeli) módszer is bevállhat, amíg beviszed a házba, úgy nem fog harapi, karmolni.
2021. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy apránként szoktatom magamhoz, csak sietnem kéne vele. Ha normálisan kibélelem a ketrecemet, talán sikerül elkapni anélkül h nekem vagy a cicának baja essen.


Darius: A tarkójuknál szoktam én is megfogni őket, de ezzel az a baj, hogy a hátsó lábaikkal próbálnak levakarni magukról. Azért ők sem buták :')

2021. aug. 6. 22:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!