Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adjatok minél több választ...

Adjatok minél több választ segítséget, tanácsot! 5 hét után meglett a 15 éves cicánk?

Figyelt kérdés

Kiesett az ablakon hiába kerstük, már eltemettük, de tegnap meglett!

Bevittük a Lehel téri ügyeletes állatkórházba, ahol Macskássi doktornő (akit szívből gyűlölök, és remélem minél előbb utoléri a kínos halál) vette kezelésbe, kiszedett belőle pár kullancsot, beadott neki egy roboráló injekciót, ezután kijelentette, hogy a macska nem kooperatív (melyik macska együttműködő?) és meg sem vizsgálta rendesen csak frontline-t tetettet rá és annyit mondott etessk itassuk.

Kérdéseim:

1. Rengeteg pici kullancs van benne, szedegetjük folyamatosan, de még most 24 órával a cseppek után is élnek. Elég a frontline?

2. A fülén rengeteg miteszerhez hasonló, bőrszínű kullancsszerű élőlény van. Alig pár miliméteresek. Ezek is kullancsok? Vagy mik ezek?

3. Rettentő rühes a füle. Erre nem adott semmit a doktornő... Mit csináljunk?

4. Eszik, iszik, de mindig csak nagyon keveset, pedig lelkesen áll neki. Egyszerre nem tud sokat enni ez normális?

5. Iszonyatosan lefogyott, kövérke öreg hölgy volt, legalább 6 kg, most jó ha van 2. Elég furán megy. Talán eltört valamije? Rendbe jöhet még?

6. Nem látom úgy, hogy szenvedne, nem szeretnénk elaltatni, ha nem szenved. Viszont se a szóra, se a kezünk látványára nem reagál, viszont a símogatásra rögtön dorombol és hízelkedik. Szerintetek szenved? Milyen a cica, mikor szenved? Tényleg nem tudom.

7. A másik cicánk nem megy a közelébe, ha mégis, akkor fúj rá nagyon csúnyán, pedig régen szerette. Féltékeny? Vagy valami betegséget érez rajta?


Holnap visszük egy IGAZI állat orvoshoz, de addig hogy segítetnénk rajta? Csak hagyjuk pihenni és ne b@szogassuk? Azzal többet ér, mintha folyton piszkáljuk?


Köszönöm.


2010. aug. 29. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Épp akartam írni,hogy vigyétek másik orvoshoz=) A másikat meg jól tarkón kellett volna vágni:@

egyébként szerintem hagyjátok pihenni,etessétek itassátok,simogasd...De ne erőltess semmit neki. Egyébként ha élőlények vannak rajta akkor ne nagyon vidd a szobád közelébe,ki tudja mik azok:S Ha próbál enni,akkor nem hiszem, hogy nagyobb baja lehet! A macskák nagyon szívósak ám.

Sajnálom szegény cicust, de mielőbbi gyógyulást neki=D

2010. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. frontline nekünk mindig is hatottt a cicánknál

5. hát ha házi cica akkor nincs nagyon hozzászokva kinti körülményekhez szval ez is lehet a lefogyás mögött.

Szerintem jobb ha békénhagyod , ilyenkor a miénk se nagyon szerette ha baszogattuk:S És egy 15 éves cica már nem olyan fiatal...de remélem a másik áállatorvos tud segíteni rajta. jobbulást neki:S

2010. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Keverék Buksi ***** válasza:
sokat szedjetek ki és használjatok frontline ahogy már csináltátok és spot -on spryt vigyázzatok hogy ne menjen a szemébe.nem hiszem hogy kullancsok amik a fülébe vannak.valamiféle paraziták lehetnek.sokat mossátok a fülét és a macskát mossátok meg kullancs irtó samponnal.és kullancs irtó nyakörvet is tegyetek rá.lehet hogy megunta amit evett próbáljatok ki mást.lehet hogy eltört valamije de az is lehet hogy csak a csontj repedt meg.lehet hogy valami belső szerve is megsérült hogy nem eszik.sajnos minnél idősebb annál kevesebb az esély hogy felépül.lehet hogy szenved csak nem mutatja ki.sok macska nem mutatja ki ha szenved.ha egy macska kimutatja akkor hangosan nyivákol és minden macska valahogy máshogy csinálja mert mindegyik más.a másik macska lehet hogy azért nem megy a közelébe mert valami fura szagot érez rajta.a cicának sok egészséget és boldogságot kívánok és azt hogy épüljön föl
2010. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat!

Igazából, már eltemettük őt ezalatt az 5 hét alatt, szóval ha meghal akkor persze rosszabb lesz, de legalább megadhatom neki a végtisztességet.

Sajnos panelban lakunk ezért sem volt rajta se nyakörv, se csepp... Én azt hittem hogyha bevisszük az ügyeletre, akkor kap kullancs irtó fürdőt, de nem kapott nem is ajánlották, remélem a mi dokink holnap több támpontot ad... Képzeljétek el még az asszisztens finnyogott egy csomót, mert nem akarta lefogni, úgyhogy mi fogtuk le, és kértünk betadine-t az összekarmolt kezünkre, és azt is finnyogva adott... Azt hittem, hogy azért abban az állatkórházban csak IGAZI állat orvosok dolgoznak.

2010. aug. 29. 15:07
 5/10 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre szerintem csak a holnapi doktor tudja a választ. Nagyon szomorúan olvasom, hogy így bánnak a cicával. Remélem, hogy helyrejön. Tudom mit érzel, tavaly az én kandúrom is eltűnt 6 hétre, végül rátaláltam, de nagyon jó állapotban volt, valaki elkezdte etetni. Mekkora öröm volt mikor meglett :) Sosem felejtem el, gondolom te sem!

Minden jót holnapra, bízom benne, hogy egy állatszerető orvoshoz kerül, ahol a cicád nem csak egy a sok közül.

És bocsánat, hogy egy kérdésedre se válaszoltam.

2010. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megröntgenezték és kiderült, hogy eltört a combcsontja, de már nagyjából összeforrt, úgyhogy nem lehet vele mit kezdeni, fájdalom csillapítózni kell szegénykémet. Basszus repedt csonttal hogy lenne már kooperatív? Egyelőre úgy néz ki nem kapott el fertőzést, és a doki meg is dícsérte, hogy milyen kis szívós. :)

Megyek is haza ápolni a nagy beteget, azóta már nagyon belejött a pocak tömködésbe. :D

2010. aug. 30. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Egész életében fájdalom csillapítózni kell, vagy csak amíg összeforr? Sántítani fog, vagy rendbe jön?

Amúgy az az állatkórház nekem sem volt szimpatikus, még egyszer csak akkor vinném oda a macskámat, ha minden egyéb lehetőség kizárt.

2010. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
adjatok?Inkább szeretnék te paraszt
2010. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak amíg összeforr, szerencsére. De sajnos a paraziták rákúsztak a fülére, mert semmit sem hall. Nagyon más lesz így az élet, tegnap is percekig kutattam a lakásban, mire megtaláltam, mindig is hallgatott a nevére.

/Előző: Rád jobban illik ez a kifejezés.../

2010. aug. 31. 09:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kooperatív?? Persze, hogy nem, A legtöbb macsek nem az, úgyhogy ez nem lehet kifogás. Sőt, az enyém pl. már-már emberevő kategória, ha az orvosi rendelőbe bekerülünk, de szerencsére van olyan orvos, aki ezt a problémát se perc alatt megoldja és korrekten kezelni tudja a cicát.

Sajnos, a Lehel útiban én sem bíznék, csak a megszokott, korrekt, tapasztalt állatorvosunkban, akihez a cica 5 hetes korától járunk.

2013. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!