Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 éves yorkshire...

Van egy 10 éves yorkshire terrier kutyánkat szeretnénk elajándékozni. Ehhez kérnék tanácsot, segítséget. Milyen hatással lehet rá a változás? Meg tudja-e szokni az új környezetet, új gazdáit? Hogyan történjen az ajándékozás menete?

Figyelt kérdés
10 éves a yorkshire terrier kutyánk, 4 hónapos kora óta családtag nálunk. Hamarosan már nem tudjuk megoldani az ellátását, nem tudjuk megoldani a naponta többszöri levitelét, hogy szükségleteit elvégezze. Úgy döntöttünk, hogy elajándékozzuk őt. Teljesen szakítsuk meg vele a kapcsolatot?
2011. márc. 21. 11:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagytok normálisak,10 éves,az már mintha az ember gyereke lenne,már valószínüleg 2-3 éve van hátra,lehet h 4-5 is,de hihetetlen,hogy képes az ember csak úgy lemondani róla...
2011. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

10 éves kutyával simán előfordulhat, hogy bele is hal a gazdi hiányába :(

Ne tartsátok vele a kapcsolatot semmiképpen, attól csak rosszabb lesz.

2011. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%

Kedves első, szerintem amíg nem tudod, hogy a kérdező miért döntött így, addig válogasd meg a szavaidat, és ne ilyen stílusban válaszolj.

Írj annak ilyet, aki kirakja a kutyáját az utcára, aztán az vagy túléli, vagy nem...


Kérdező, nem tudom, hogy van e yorki fajtamentés, de akár az ő segítségüket is kérheted.

És én azt javaslom, hogy ha találtatok neki gazdit, akkor utána ne látogassátok, mert a kutyát megviselné. Egyébként sem fiatal már, nem lesz neki könnyű az elválás. Könnyítsétek meg az ő helyzetét, amennyire csak lehet.

2011. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Raffi ***** válasza:
100%

Inkább kerítsetek valakit aki levinné sétálni néha. Egy 10 éves "bogaras" kutya már nem fog más gazdát elviselni. Csak végső esetben ajándékozzátok el.

Szomszéd bácsink elajándékozta a hamis német juhászát, aztán napokig csak sírt. Ő sem gondolta, hogy ez így fog fájni.

2011. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
100%
Az egyik bartanom is ilyen modon kapott egy 7 éveset .Nagyon nehezen szokta az új kornyezetet , de nagyonsokat volt torodve vele és szinte mindenhová vitte (viszi)magával.Szerintem már 100% beilleszkedett.Látogatni semmi esetrese.
2011. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
61%
Mennyit eszik az a kicsi kutya? Ne mondd már, hogy nem bírjátok anyagilag eltartani. 2 db. főtt tojás, kb. 2 db farhát. Az, hogy meg akartok tőle szabadulni, az egy más dolog, de nem szép!!!!
2011. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
81%
Csak leírom amit gondolok,csak szabad.Akkor is elitélendő ha egy 10 éves kutyától valaki megválik csak úgy.Persze az megbocsájthatatlan ha valaki kirakja,kutyaimádó vagyok 1 hete fogadtunk be az utcáról egy 8 hónap körüli kopót,nem vagyok eleresztve pénzzel és nem ő az egyetlen állat a háznál,de sose válnék meg egyiktől sem semmi pénzért...( első voltam)
2011. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok?
2011. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Kedves első!Én úgy tudom,hogy egy yorkshire terrier 15-16 évig él.
2011. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%
az most tök mind1,ne ebbe köss bele,akkor is embertelen dolog 10 év után eldobni egy kutyát,aki nem is egy nagy méret,még csak nem is eszik sokat.A 2 nagytestű kutyánk ha épp nem kell orvos nekik ,akkor 6000.- havonta,esznek konzervetmszárazat,főtt kaját (csirkenyak,aprólék megfőzve stb.)
2011. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!