Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandúr macskánk most 6...

A kandúr macskánk most 6 hónapos. Az utóbbi időben elkezdett össze vissza pisilni a lakásban.(kanapék,ágy,padló) Benti cica. Túl korai lenne még neki az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem.. Ne várd míg rosszabb lesz.. Én vártam vele picit több mint egy éves koráig, igaz ő 9-10 hónaposan kezdett jelölni, de utána agresszív lett...

Ivartalanítás után nem jelölt, nem is agresszív, viszont ugyan olyan kis fürge zizi mint volt, nem lustult el, és nem is hízott meg,eddig még.

2021. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
1 éves kora előtt nem érdemes,lelkiismeretes orvos nem is vállalja el.A hormonoknak nagy szerepük van a növekedésben,csontozat kialakításában.
2021. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
2 ez olyan mint a vallás. A mienket egy profi állatorvosnál (német, aki egy szabályt sem hágna át) kb. 4 hós (menttett cica, saccolt a kora) körül ivartalanította.
2021. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez szerintem sehol nincs így, hogy egy éves kora előtt ne vállalná.... Lehet vinni, nem korai
2021. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat hónaposan, ha jelöl, akkor bőven nem korai.
2021. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért is tanácsos elvinni, ha elkezd jelölgetni, mert ha ez szokássá válik nála, nem hagyja abba az ivartalanítás után sem... tapasztalat...

Ha már kezdett jelölgetni, a lehető leghamarabb vidd el.

2021. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot...Miért dumálsz bele abba, amihez semmit sem értesz?

Egy évesen a kandúrok már bőven jelölgetnek, ivarérettek is. Ha mindegyiket akkor állnának neki műteni, rég bajban lennénk, mert egyrészt addigra iszonyat sok agresszív, fájdalmas pillanatot okoznának, kijárósok csinálnának kismillió kiscicát, másrészt jó részük le sem szokna a jelölésről.

5-6 hónapos kandúr már gond nélkül műthető, amennyiben az altatáshoz szükséges minimális súlyt eléri!

A (növekedési) hormontermelése meg képzeld, nem fog leállni attól, hogy a heréit eltávolítják. Ha így van, szerinted miért nem rohangálnak ezrével fejlődésben visszamaradt kandúrok mindenfelé meg miért vállalják az orvosok a műtétet? Nem gondolod, hogy óriási perek lettek volna már abból, ha macskák ezreinél fordult volna ez már elő?

Mellesleg pl az én házi kandúrom is 6 hónaposan lett ivartalanítva, ehhez képest most egyévesen 6-6,5 kg és majd egy m hosszú kinyújtózva, de biztos visszamaradt a növésben :)

2021. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
13%
Büntesd meg amikor látod hogy jelöl. Érteni fogja.
2021. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 3/8-as irja a legértelmesebb választ, látszik, hogy nem balkáni orvosa van. Minden esetre, most jöttem meg usa-ból, ahol macskamentésen dolgoztam 15 évig. A macskákat minden nap sulyra lemérik, amikor elérik az 1 kg sulyt, mennek ivartalanitásra. Előtte szivvizsgálat van, birják-e az altatást /nem az ivartalanitást!/ Probléma soha nem volt, gyönyörű nagy cicők lettek.Nem kaptak sulyos betegségeket, a legidősebbek már több mint 15 évesek. Már nálunk is kezdik ezt a gyakorlatot, fóleg orvosok, akik kint tanultak vagy dolgoztak.
2023. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!