Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem adnak sokan kinti...

Miért nem adnak sokan kinti tartásra cicát?

Figyelt kérdés
2021. aug. 16. 14:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Mert sokan nem szeretnék, ha idő előtt megförmedne egy kutya szájába, mérgezett egértől, gépjármű alatt, vagy jóember "hogyan tartsam távol a macskákat a kertemből!" megoldásai miatt.

Elég sok örökbeadodó macskába elég sok pénzt, és szeretetet áldoznak ahoz, hogy másoknál "darab-darab" módon legyen vége.

2021. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Egy kinti macska átlagéletkora 7 év, míg egy bent tartottnál 14 év. Persze érthető, hogy nem mindenki tarthatja bent a cicáját, de tény, hogy bent nagyobb biztonságban van.
2021. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem fogyóeszközként gondolnak rájuk, hanem társállatra. És amúgy illegális macskát kóborolni hagyni. Ezenkívül pusztítja az élővilágot, bárhol ehet mérget, megkínozhatják, széttépheti egy kutya, elutheti egy jármű stb...
2021. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
6%

"És amúgy illegális macskát kóborolni hagyni."


Linkelj már erre egy hatályos jogszabályt ami tiltja..

2021. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

4.


1998. évi XXVIII. 5. §

[link]


Tudom én, hogy csak 23 éves törvény, az meg mintha csak tegnap lett volna....

2021. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy rövidebb ideig él így a macsek, de abban a rövidebb élettartamba sokkal több tartalom fér bele. Véleményem szerint a macska kinti tartásra termett, szobamacskaként megtörik a természete. Persze, sajnálnám amikor a cicám idő előtt elpusztulna, de még jobban sajnálnám 24/7 bezárva tartani. Ezért nem is tartanék városban egyáltalán macskát, csak és kizárólag vidéken/agglomerációban.
2021. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
3%
Több kinti macskám is volt az életem során. A legtöbb 10-12 évig élt. Igaz, ezek valódi macskák voltak, nem túl tenyésztett állatok. A jelenlegi macskám is 8 éves, és semmi baja. Csak ma divat bent sanyargatni szerencsétleneket.
2021. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
6 az ember is kinti életre termett, te miért élsz lakásban? Miért hordasz ruhát? Ezeket az ideológikus baromkodást be lehetne már fejezni. Amennyiben az állat elhagyja a birtokod, az törvénytelen a jelenlegi törvények szerint. Ezek szerint megoldottad a birtokon belül tartást, ugye?
2021. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
29%

Nekem van tenyésztőtől vásárolt cicám (brit), és igen, sajnos látszik rajta, hogy túltenyésztett példány már.. Nem olyan, mint egy "rendes" macska.

Pedig jó, neves tenyésztőtől van és törzskönyves. Ez van, ettől függetlenül nagyon szeretem, 8 éves lesz és benti.

Van egy sziámi is, de teljesen bolond volt bent, nem tudtam elképzelni mi baja van. Egyszer kiszökött a lábam mellett az udvarba, azóta ott van, ha akar bejöhet (havi 2 alkalommal talán megjelenik a konyhában:D) és boldog, utalja a bezártságot. Most 6 éves. Az udvarból ki sem teszi a lábát.


Amúgy mindkettő ivartalanítva van. Rendszeresen oltottak, féreghajtót kapnak, minőségi táp stb.


Én szentül meg voltam győződve, hogy macskát bent kell tartani, mert csak elütik stb... nem, van amelyik így nem érzi jól magát. Örökbe szerettünk volna fogadni még egyet, de amikor a menhely megtudta, hogy kinti-benti lenne, óriási cirkusz lett, mert hogy mi milyen felelőtlenek vagyunk.

2021. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit jelent az átlag? :) Senki nem mondta, hogy nem élhet egy macska kinti tartásban akár 15 évet is, de nem ez az általános. Ha nem lenne civilizáció, lehet több lehetőségük lenne és tovább maradnának életben, de a forgalom, mérgezések, elkapott betegségek és más korábban említett okok miatt sok cica nem éli meg kint az átlag 7 évet sem.


Az sem mindegy, hogy bent, hogy van tartva, és nyilván a természetben jobb lenne élni, de azért olyan házban, ami tele van macskabútorokkal és mozgási lehetőséggel, és családtagként kezeli a macskát ott azért annyira nem sajnálom őket, hogy milyen rossz dolguk van :)

2021. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!