Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem értik meg sokan,...

Miért nem értik meg sokan, hogy macskabiztos kerítés nélkül kinti macskát tartani több, mint felelőtlenség?

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 14:38
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
25%
Egy holdat bekeríteni "macskabiztos" kerítéssel mennyibe fájna nekem?
2019. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%
Mert a macskatartás felelősség nélküli foglalatosság és jogi szürke zóna. Senkit nem érdekel a macska által okozott kár, vagy a macska általános egészségi állapota. Ha állatkínzásról van szó, szinte kivétel nélkül kutya a téma. A macska egy fogyóeszköz és ilyen a megítélése is.
2019. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít macska biztos kerítésnek?
2019. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 4 van, mind ivartalanított, oltott, nem mehetnek ki a házból. Csak kettőt terveztem, a másik kettő mentett, a nyakamon maradtak. Évek óta nézelődünk milyen lehetőségeink lennének úgy elkeríteni a hatalmas udvart, hogy kimehessenek. Itthon kb. egy megfizethető megoldást sem találtunk. Macskás csoportokban is kérdezősködtem, de tkp. konkrétan senkit nem ismerek, akinek nagyobb területen valóban megbízhatóan működő macskabiztos kerítése lenne. Mindenki csak dobálózik ezzel, holott sok esetben kivitelezhetetlen. Nem akarom védeni a felelőtlen macskatartókat, de az, hogy mindehol átjárhatatlan kerítés legyen irreális elvárás.
2019. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ott kezdődik a bibi, hogy két oldalt végig gyümölcsfák vannak, amin keresztül lazán át tudnak ugrálni.
2019. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
71%
Mert a te kerítésed olyan macskabiztos? Kétlem. Ilyet nem igazán lehet kivitelezni.
2019. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Ha nem lehet kivitelezni, akkor benti tartás. Evidens. Nekem is benti a macskám, mert nem kockáztatom az életét.
2019. jún. 26. 18:02
 8/51 A kérdező kommentje:
2-es, sajnos nagyon igazad van. Amúgy létezik még kifutós megoldás is, ami sokkal egyszerűbb és úgy is van kinti tere az állatnak.
2019. jún. 26. 18:03
 9/51 anonim ***** válasza:
15%
Persze majd 17 macskát bent tartok a házba. Hát hogyne
2019. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
39%

A macskát nem tudod a kertbe zárni.

Ha kinti, akkor az lófrál, vadászik, kirándul. Nem lehet őket ilyen ketrecben tartani.

2019. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!