Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Át lehet nevelni a cicát?...

Át lehet nevelni a cicát? Állandóan harapdál, konkrétan engem néz a zsákmányának (lány cica)

Figyelt kérdés
Amíg pici volt nem jelentett problémát, nem volt fájdalmas, és örültem, hogy szeret a közelemben lenni, és látszott rajta, hogy mennyire tetszik neki ez a játék. Most már 7 hónapos és időnként elképesztően fájdalmas harapásokat csinál, tudom, hogy nem ez a célja, csak játszik, de jó lenne leszoktatni erről. Ami viszont jó, hogy sosem karmol, innen látszik, hogy ő tényleg játéknak fogja fel és nem támadni akar, viszont valamilyen módszerrel le szeretném szoktatni. Nem akarom megütni, de ha arrébb rakom, abból nem ért sajnos.
2021. aug. 18. 13:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Én nagyon sokat beszélek a macskámhoz kölyök kora óta és ha valami fáj mindig mondom neki és akkor vagy mondom, hogy finamabban, de néha csak "fájó hangokat" adok ki és abból is ért.
2021. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem csináld azt, hogy csak egy picit ráütsz a fejére, tényleg ne nagyot és ha játék közben nem harap meg akkor adj neki jutalomfalatot. Hozzáteszem nem tudnék bántani én sem állatot.
2021. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát jajdulj fel! Ha arrébb rakod, honnan tudja, mért teszed?
2021. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha durvul a játék hagy ott. És jelezd mindig éles hanggal, ha fáj.
2021. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás is segíteni szokott.
2021. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

Klasszik üntyülüpüntyülizés. Ha megharap akkor a fejére kell ütni. Az állatok (egyébként az emberek is) a jutalmazásból és a büntetésből értenek. Az állat - az emberrel ellentétben - csak borzasztóan keveset ért meg az ember fejtegetéseiből vagyis ha olyat tesz amit nem szabad akkor nem jajongani kell hanem megbüntetni. Ha olyat tesz amit szertnél, hogy megtegyen akkor sem ötöst kell beírni az ellenőrzőjébe hanem jutalmazni. Mer' azt érti.


Kár, hogy ez a GYK-n kommentelő kis hópihék számára valamiféle istenkáromlás.

2021. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom, de annyira szeretem, nagyon nem szeretném megütni.
2021. aug. 18. 14:02
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

6 jah .. konkrétan állat kínzás, amit javasolsz. A macska nem falka állat, büntetésből semmit nem ért.

Gondolom téged is így neveltek, azért kergeted ezt a sehova se vezető gondolkodást

2021. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én ütöttem meg kis korában, amikor harapott... Semmire nem jó.

Ha durva a játék, hagyd abba, ebből ö is megtanulja, hogy mi újság.

Amúgy vérzik ilyenkor a harapás?

2021. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os és kérdező Az állatot, gyereket, embert nem ütjük meg!

Nyilván fajtársak megteszik, de egy 3kg-os macska nagyon nincs pariban egy 50-80kg-os emberrel. A büntetés a játék vége, megütni felesleges.

Leírtad, hogy kicsinek vicces volt, a hibát te követted el, ezért nem őt kell nevelni, hanem téged első sorban.

2021. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!