Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki BARF vagy Prey modell...

Aki BARF vagy Prey modell szerint eteti a MACSKÁT, az leírná, hogy ez KONKRÉTAN miből áll?

Figyelt kérdés

Nem facebook csoportot, meg hasonlókat szeretnék.

Ott főleg kutyákkal foglalkoznak.

Az azért is bajos, mert 1. sokan zöldség-gyümölcs keveréket is adnak a kutyának... 2. a csontok állapota és aránya teljesen más gondolom a kutyáknál mint a macskáknál... 3. A különböző kutyafajták között sokkal nagyobb különbség lehet ami a méretet, szőrzetet és állkapcsot illeti. Gondoljunk egy mopszra, egy német juhász kutyára és egy ír farkaskutyára. Biztos mindnél más a "recept".

Míg a macskáknál univerzálisabb a dolog. Valószínű, hogy az arányok a legtöbb macskánál közel megegyeznek... (Persze tudom, hogy esetlegesen a sphinx és maine coon kivétel.)


Sajnos a különböző barfshopok is inkább kutyákkal foglalkoznak, s ha foglalkoznak macskákkal is akkor az elég zavaros.


Így kérem, hogy aki barfozik a macskájával, az végre írja le konkrétan a recepteket, csak hogy megközelitőleg tudjam az arányokat.

Nem hiszem, hogy ezt annyira bonyolult megtenni.



Ha számít:

Nekem nőstény házimacskám van, ivartalanított. 2 éves. 4.5 kg. elvileg nem túlsúlyos. Benti cica...

Jelenleg Acana bárányos szárazat eszik, napi egyszer étkezik.

Heti kétszer kap második étkezés gyanánt szintén bárányos Animonda konzervet.

Vizet iszik rendesen, s igazából ennyi.


Ha át tudunk állni barfra akkor fogja kapni a szükséges kiegészítőket, pl. taurin. Azokkal kapcsolatban szerencsére tudtam tájékozódni, csak a receptekkel, arányokkal nem.


Előre is nagyon köszönöm annak aki válaszol!



2018. ápr. 22. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Mégis facebook csoportot fogok írni :)

Nyerskosztos cicák

Minden benne van, a tagok nagyon segítőkészek

2018. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Ugye tudsz németül?


[link]

2018. ápr. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Cicáknak a prey-t szokták alkalmazni, azaz csak és kizárólag húst kap. A cicáknak nincs szükségük zöldségere meg egyebekre, ők olyan ragadozók, akik csak húst fogyasztanak.

Tehát a lényeg, hogy húst, csontosat és belsőséget adj neki olyan arányban, ahogyan megfelelő a széklete(ha szorulásos, akkor kevesebb csontos, ha hasmenéses, akkor több).

Nagyrészt sima húsból kell, hogy álljon, 60-70%-ban, belsőségből csak keveset, mert meghajtja őket és nagyon magas a vitamin tartalmuk, kb 5-10%, attól függően, hogy mennyire bírja el a gyomra. De belsőségből mindent kell etetni, nem lehet csak májat adni, hanem mindenféle mirigyek, kiválasztószervek szükségesek. A maradék csontos. A hús és a csontos arányát úgy alakítsd, hogy megfelelő legyen a széklete.

A taurin a vörös húsokban van(bárány, szarvas pl), ezért, ha adsz elegendőt, akkor azzal sem lesz gond, ellenben ha túladagolod az is káros, így csak olyat adj kiegészítőnek, amit nem kap meg az étrendjében.

Én egy-két hetente szoktam adni olyat, hogy túrót meg egy kis natúr joghurtot összekeverek egy kis adag vegyes zöldség-gyümölcs turmixszal a vitaminok miatt, bár tudom, nem szükséges, de a biztonság kedvéért, meg ennyi nem árt.

2018. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen linkelnék magyar honlapot a macskák nyersetetéséről. Ha lenne.

Ha bármilyen normális informatív honlap lenne magyarul macskákról.

2018. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nyersen etetem a cicám.Nem tartok be különleges szabályokat.Kap minden nap csontost színhúst+belsőségeket

Csirkefarhát, csirkefej, csirkemáj-szív, pulykahús, tojás, néha joghurt.Ennyi.Nagyon szép cica, nőstény.3 kiló, kinti cica.

2018. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!