Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak nekem tűnt fel, hogy az...

Csak nekem tűnt fel, hogy az oltott állatoknak sokkal gyengébb az immunrendszere és betegesebbek?

Figyelt kérdés
Régebben tartottam itthon és adtam is el perzsa cicákat (még abban az időben, hogy ingyen és 5-10k-ért adtuk el őket) és abban az időben ez az oltatósdi még nem volt ennyire nagy dolog és mégsem volt semmi bajuk, pedig sosem kaptak egyet sem. Sokáig éltek és egészségesek voltak. Most közvetlenül mellénk költözött egy tenyésztő, aki elmesélte, hogy megkapják az oltásokat/féregtelenítés és gyengék meg már fedezni sem tud sok cica, sokszor lesznek betegek és mesélte, hogy mindegyik tenyesztő ezt meséli és azon gondolkodik le kellene állnia az oltásokkal mert előtte semmi bajuk. Lehet hogy tenyleg lehet miatta probléma, legyengülne a szervezetük? Csak puszta kíváncsiság.

2021. aug. 29. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
10-es, feleslegesen írták kisregényt. Az idióták szerint minden oltás öl, meg rákot okoz és különben is 5G chip van benne, ami megváltoztatja a génállományt. Én viszont egyetértek veled, de szerintem az ide látogatók 99%-ba fel sem tudja fogni, amit ideírtál.
2021. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
11-es próbálkozni ér :) Meg azért hátha nyitott és értő fülekre talál a mondanivalóm
2021. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez hülyeség. Nekem egy 3 éves sziámim van, és egy két éves bengáli. Anyámnak 5 éves brit. Mind oltottak, leukózis ellen is.

Semmi bajuk. Sose betegek, teljesen egészséges, erős cicák.

2021. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Milyen háború lett itt egy ártatlan kérdésből. A monológ senkit nem érdekel, én egy kérdést tettem fel. Az illető nem tenyészti túl az állatait egyáltalán, 5 felnőtt állata van mind törzskönyvezett és még csak nem is rokonok. Beltenyészet sincs és egészen 3 évvel ezelőttig problémai sem

voltak. A nem

beoltott állataim közül a legidősebb 11 éves volt és egyetlen egy sem halt meg 6 éves kora előtt. Nála pedig már kölyök korban is, pedig az állatoknak vitaminok vannak felírva, vemhesség idején még ultrahangra is viszi őket, semmi hasonló gond nincsen ahogy az ismerőseinél sem. Ezért tettük fel az oltás kérdést. Érdekes módon ezelőtt a rengeteg oltás előtt az ő és a társai cicáinak sem

volt baja, miután elő lett írva a sok születés utáni, féléves stb. hirtelen mindenhol apadni kezdett az állomány. Nem azt mondtam az oltás a baj, egy feltevést mondtam, nem a kedves regényes úrnak/hölgynek nyomtam a szemébe, hogy szúrja magát lábon egy oltással és ellenőrizze belehal-e a Habsburg család. Ez egyszerű értelmezés lett volna és megkíméled magad a regénytől, tudsz 3 szóban is válaszolni lásd: nem értek egyet:)

2021. aug. 29. 13:42
 15/20 A kérdező kommentje:
A törzskönyvezettet pedig egyszerűen úgy értem, papírjai vannak arról, hogy nem keveredett egyéb fajokkal. Mielőtt ebbe is belekötne valaki.
2021. aug. 29. 13:44
 16/20 A kérdező kommentje:
(sem fajtákkal) lemaradt;)
2021. aug. 29. 13:48
 17/20 anonim válasza:
56%
Bárki bármit mond az oltások nagyon drágák. Nekünk 2 sziámi cicánk volt, sohasem voltak oltva. Betegek lettek, orvoshoz vittük őket, a legolcsóbb helyen volt 5k csak az, hogy megvizsgálta aztán azt mondta semmi baja. Elvittük őket másikhoz, be a városba, ahol annyit mondtak macskanátha majd ha elmúlik, mert úgy néz ki magától el fog oltassuk be őket. Egy hétre rá mindkettő elpusztult. Miután vettünk egy újabbat a kislányom miatt, be is oltattuk ellene, sőt még mellé két oltást is kapott, ám pár hónap múlva beteg lett és azt mondták macskanátha. Lehet jó az oltás, valakinek valahol. De, hogy azt a sok pénzt kifizetni amit a cicáinkra költöttünk a nagy semmiért. Nem minden olyan aminek látszik. A kutyusainknak viszont semmi bajuk, őket rendszeresen oltatjuk/féregtelenítjük.
2021. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#7 #8 -nak

Ez a szomorú igazság. Sok megbetegedés van, más állatoknál is, nem. kell tenyésztőnek/szaporítonak lenni. Igenis fontos az állat egészsége ez esetben is az adott személynek, ezért teszi fel a kérdését annak, hogy biztos megoldás-e az oltás. Gyengít az állatokon, ahogy az embereken is, egy ideig. Ha ezalatt az idő alatt kap el valamit az állat, persze, hogy elpusztulhat. Rengeteg új betegség van, amik miatt a védőoltások csak romtanak a helyzeten. A gyenge állatoknak is rettenetesen nehéz az oltás után helyrejönni. Én már rég nem tartok itthon állatokat, nem bírom, ha elhagynak hosszú idő után, főleg, ha mindent megtettem érte. Megkaptak minden oltást, állatorvos tanácsára! Már nem voltak fiatalok, bele is haltak én pedig szép summát fizethettem a vizitért és az oltásokért:) Édesanyám oltatja a kutyusát kiskora óta, most 16 éves és semmi baja. Viszont amit most kapott kis német juhászt pár éve, néhány hónapja meghalt, pedig szintén minden oltást megkapott.

2021. aug. 29. 14:29
 19/20 A kérdező kommentje:
Mást nem tudok. Nem vagyok a szakmában, nincs okom azt mondani, nem jó, ne csinálja senki. Csak a véleményem osztottam meg és véleményekre voltam kíváncsi. Nem kell háború miatta.
2021. aug. 29. 14:31
 20/20 anonim válasza:
63%
Nálunk teljesen rendben vannak az oltások, az állataink is, de a munkahelyemen sokan panaszkodtak az utóbbi időben amiatt, hogy meghaltak a kedvenceik. Lehet nem éppen emiatt csak gondoltam megosztom.
2021. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!