Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicának?...

Mi lehet a baja a cicának? Súlyos lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 6 éves sziámi cicám, aki a napokban nagyon furcsán viselkedik. Tegnap kezdődött az egész, tudni kell róla, hogy mindig energikus, pörgős, játekos cica, de tegnap reggel 6-tól egészen délután 2-ig az ágyban, takaró alatt aludt. Egész nap nem evett, nem is ürített, inni iszik és pisil is napjában egyszer. Ma már mászkált kicsit, de még ma sem evett, inni iszik, pisilni ma is csak egyszer ment el... csöndes, pedig mindig szereti hallatni a hangját, a kedvenc játéka sem nagyon kelti fel az érdeklődését...

Holnap viszem állatorvoshoz, hétvégén sajnos nem találtam egyetlen ügyeletes állatorvost sem... Nem tudom mire számítsak ezért szeretnék segítséget kérni, hogy felkészülhessek akár a legrosszabbra is. Nagyon félek, ez a macska a mindenem, nagyon aggódom.

Gyulladás lehet vagy fertőzés, bélcsavarodás? Vagy valami egészen más? Mit gondoltok?


A segítséget nagyon nagyon szépen köszönöm!!!!!



2021. aug. 29. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Macsk nátha is lehet bagy barmi. Feregtelenitve, oltva van? Láza van? Milyen a vizelete?
2021. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak el ronthatta a gyomrát, vagy más emésztőrendszeri probléma van,


Meg írod majd hogy mit mondott az orvos?

2021. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
* vagy barmi
2021. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből bármi lehet.. Jobbulást a cicának! Tényleg írd majd meg, hogy a doki mit mondott.
2021. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, tényleg bármi lehet. Azért ne a legrosszabbra számíts, bár tudom, könnyű azt mondani. Nekem kutyám van, beteg volt délutánra kaptam időpontot a dokihoz, internet természetesen megtaláltam a legrosszabb diagnózist ami illet a betegségre.


Aztán kiderült mi a gond, kapott antibiotikumot és pár nap alatt helyre jött. Már másnapra jobban volt, de még vinni kellett talán 3 napig injekcióra (régebben volt).


Szóval, nyugi! :)

2021. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van, féregtelenítve, oltva. Allergiája van, de nem sikerült kideríteni, hogy mire, de arra kap gyógyszert már 1.5 éve.

A vizelete szerintem olyan, amilyen szokott. Láza hát nem tudom... egyáltalán nem forró a kis teste, sőt... betakargatom, mert remeg a hidegtől. Nem tudom ez lázra utal e😅

2021. aug. 29. 20:34
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, írni fogok holnap mindenképp🥰
2021. aug. 29. 20:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem lesz baj🥰
2021. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz lázat mérni?


A macskanal az orr nem ugyanugy van mint a kutyanal. A kutyanal ha szaraz az orra akkor lazas.


A fule belsejet nezd meg ha nem tudsz lazat merni. Sanszos hogy lazas es azert remeg. De a remeges lehet nem csak a laz jele is.

A belcsavarodasnal szerintem inni se inna. Amiatt nem kell aggodnod szerintem.


Elkepzelheto hogy az allergia. Ki kell deriteni hogy mire allergias.

Illetve sanszos lehet macska natha is attol is nagyon ki vannak es az sulyos betegseg macskanal. De pl. Nem mregfelelo taplalek is okozhat ilyet plane ha valamilyen allergiaja van de nem tudjatok mi. Miket adsz neki enni? Milyen tapot? Allergias akkor olyan tap kell neki ami nem allergizal barmi is legyen. Ha olyat adsz neki akkor abban is lehet valami ami allergiat okoz neki.

2021. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ivott valahol valamilyen patakbol vagy erdei pocsojabol vizet amibe giardia eloskodo volt.


Bar nem tudom kijaros macska-e. De akkor annak lennenek szekletugyileg is tunetei. Emlekeim szerint.

2021. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!